God påske, kjære leser!
Ja, du leste riktig.
Det vi vanligvis forbinder med påske, er egentlig starten på høytida, som varer i 50 dager, helt til pinsen. I påskeferien lot vi 10 utvalgte testpiloter prøve Lammelårkassen fra Godtlevert, og festmiddagen ble en suksess for alle:
Det var veldig moro å kunne imponere med fantastisk påskemiddag. Resultatet ble bedre enn noen av oss kunne forutse. Kristin

Mange timer spart
– Jeg setter størst pris på inspirasjonen jeg får, mestringsfølelsen og det at jeg ikke trenger å planlegge og å oppsøke butikk for å handle inn til middagen, mener Kristin.
7 av de 10 testpilotene rapporterer at hver av dem sparer 1–2 timer på handling til påskemåltidet. Og 8 av dem sparer 1–2 timer på matlagingen!
Snakk om å effektivisere festmiddagen!
Spennende leverandører
Kaja gir et stort pluss for bruken av nesten utelukkende norske leverandører.
– Og for det som ikke var det, som ost og sennep, så var det spennende leverandører med kul wrapping.

– Jeg har ingenting å komme med av kritikk, vi var superfornøyde med mat og tilberedning, melder Kaja.
Et par av testpilotene har noe å komme med av kritikk. Men mer om det lenger ned i artikkelen.
Én ting samtlige av de 10 utvalgte testpilotene enes om, er følgende fordel med Godtlevert-middagen: Smaken.
Maten er god.
– Kjøttet var perfekt. Topp kvalitet, melder Jorunn.
Mette og hennes familie var også strålende fornøyd:
– To sultne mannfolk, en småspist svigermor og tre skeptiske tenåringer ble gledelig overrasket. Dette var skikkelig godt!

Enklere hverdag
Noe som går igjen når Godtlevert testes, er enkelheten. Bestillingsprosessen får 9.2 av 10 mulige poeng, førsteinntrykket 9.6 og råvarene 9.6.
I hvilken grad oppskriftene er enkle å følge får 9.6 av 10 mulige poeng, og på spørsmål om hvor mye det gjør hverdagen enklere å planlegge: 9.8 poeng!
Ord som går igjen når matkassa skal beskrives er:
- Inspirerende (7 testpiloter)
- Tidsbesparende (9 testpiloter)
- Variert (10 testpiloter)
– Maten falt i smak hos både store og små helt ned til 3 år, forteller Kaja, og framhever «svært gode råvarer».

– Det var en tradisjonell rett, på en positiv måte. Den var absolutt ikke kjedelig, men hadde gode og varierende substanser. Godtlevert hadde god instruksjon på framgangsmåte samt forslag til en nydelig dessert. Kjøttet var svært mørt og alt i alt var hele måltidet veldig godt på smak.
Utrolig god smak på kjøttet, spennende vri på grønnsakene! Benedikte
Femåringens nye favorittmiddag
Kristin ble svært positivt overrasket over kvaliteten på råvarene og spesielt selve lammelåret:
– Den framsto innbydende, fristende og forseggjort. Marinaden var veldig god, og resultatet ble knallbra.
– Vi var seks mennesker til bords og alle var enige om at de aldri hadde smakt så saftig lammelår (og vi er en gjeng som er glad i både å lage og å spise mat), melder hun.
– Femåringen erklærte at lammelår var hennes nye favorittmiddag!

Men hva med kritikken? Jo da. Kristin opplevde at oppskriftsheftet var noe misvisende:
– Det sto at lammelåret skulle stå inne i nærmere fem timer, men det var ferdig etter tre timer og ett kvarter.
– Heldigvis gikk resten av middagen veldig kjapp å lage, så da spiste vi heller litt tidligere enn planlagt for at ikke kjøttet skulle bli tørt.
Mette måtte google oppskjæring av låret, og Jorunn likte ikke rødvinssausen:
– Men vi tilsatte kraft fra låret, litt fløte og kokte den godt. Da ble den bra! Noen av grønnsakene tapte seg etter noen dager i kjøleskapet. Men vi hadde en nydelig middag!
Tusen takk for en herlig påskemiddag! Kristin
Alle 10 anbefaler Godtlevert til sine venner.