Etter å nylig ha vært på visning av en 5-roms på 66 kvadratmeter fordelt på to plan, høres seks rom på 60 m2 ut som noe av et mareritt. Måtte eieren holde pusten for å snu seg på kjøkkenet, eller måtte han dukke på vei inn på badet?
Denne såkalte "Front and back"-leiligheten ble laget med plass-knappheten som utgangspunkt, på oppdrag fra en ung, fransk reklamesjef. De franske arkitektene hos h2o architectes har måtte tenke gjennom rom på en så grundig måte at det nesten blir eksistensialistisk, men så er da også sluttproduktet imponerende.
Romløs
Etter omveltningen framstår leiligheten som åpen, luftig og mer eller mindre kontinuerlig, først og fremst fordi alle de separate rommene er erstattet av en "rom-løs" leilighet hvor det meste henger sammen. Leiligheten er med andre ord ikke uten videre for de som liker å stenge seg inne på et rom en time eller to for å sture.
Oppgdragsgiveren samler forøvrig på tegneserieblader. Hvis du synes deler av bildespesialen under ser ut som et forvirret ungkarsrede har du med andre ord litt rett i det, selv om utformingen og tegneseriefokuset tross alt er ganske dempet.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger