Den kinesiske Canon-nettsiden var trolig litt forut for sin tid da de i går la ut produktsiden for EOS 50D.
Canon har nemlig pressekonferanse på tirsdag (som vi selvsagt skal dekke) der nyhetene blir annonsert.
Selv om informasjonen nå er trukket tilbake, har flere nettsteder klart å snappe opp nøkkelspesifikasjonene. Det er altså modellen EOS 40D som ser ut til å bli faset ut, og Canon ypper tydeligvis med Nikon D300 når de lanserer den nye modellen.
Her er spesifikasjonene:
- 15,1 megapikslers CMOS-sensor
- 3" LCD-skjerm med 920.000 pikslers oppløsning (samme som D300)
- ISO 100-12800
- Digic IV-prosessor
- 95% søkerdekning, 0.97x forstørrelse
- 9-punkts autofokus (bare kryssensorer)
- 1,6x crop, risting av sensor
- 6,3 bilder pr sekund seriefoto
- 16 RAW/60 JPEG-buffer (10 RAW+JPEG)
- Kamerahus i magnesium
Som et "bevis" på lekkasjen, kan du se at følgende Google-søk gir treff på den kinesiske Canon-nettsiden:
Photographybay er ett av nettstedene som har oversatt mesteparten av innholdet fra den kinesiske siden. Det finner du her.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger