Coronaviruset, TV-premierer

Flere TV-serier coronarammes

Stranger Things, The Handmaid's Tale og Lord of the Rings er noen av dem som berøres av pandemien.

BILLIONS: Én av flere HBO-serier som rammes av coronapandemien. Foto: HBO Nordic
BILLIONS: Én av flere HBO-serier som rammes av coronapandemien. Foto: HBO Nordic Vis mer
Publisert

Denne uka sendte HBO Nordic ut en e-post til sine brukere om hvordan coronapandemien påvirker sendeskjemaet til flere av sine serier.

– Noen nye sesonger eller premierer kan bli avbrutt, utsatt eller stoppet midt i sesongen. Noen av produksjonene våre var under innspilling da utfordringene rundt covid-19 begynte å øke, og pauser i disse produksjonene betyr at noen episoder eller premierer kan bli forsinket, skriver HBO Nordic i e-posten.

Blant seriene som berøres, er sesong 5 av Billions. Serien har premiere 4. mai, men får et opphold i sesongen etter episode 7. Samtidig bekreftes det at Batwoman får en kortere sesong. Andre HBO-serier som rammes er:

  • Legacies sesong 2: Kortere sesong
  • Supergirl sesong 5: Episode 19-20 er utsatt
  • Black Monday sesong 2: Opphold i sesongen etter episode 6
  • The Righteous Gemstones: Utsatt produksjonsstart av sesong 2
  • Euphoria: Utsatt produksjonsstart av sesong 2
  • Fargo sesong 4: Produksjonsstans

I tillegg har Hulu stanset produksjonen av The Handmaid’s Tale, som vises på HBO Nordic i Norge.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer