Noen av de vanligste spørsmålene teknologiredaksjonen i Dinside får fra dere lesere, handler om datasikkerhet.
Gjennomgangsspørsmålet er: Hva trenger jeg av sikkerhetsprogrammer på PC-en? Hvis du har Windows 10 og lar automatiske oppdateringer jobbe som de vil i bakgrunnen, kan svaret nå vise seg å være svært enkelt:
Du trenger ikke noe mer enn Windows Sikkerhet (Defender), som allerede er installert på PC-en din.
Får toppscore på alt
Det er i hvert fall konklusjonen i en fersk stortest utført av det tyske sikkerhetsinstituttet AV-test. Der får nemlig Windows Defender stempelet Top Product, med full score på både beskyttelse, ytelse og brukskvalitet.
AV-test har testet og sammenlignet 20 sikkerhetspakker beregnet på privatmarkedet, og i testene har de fokusert på realistiske scenarier og typiske sikkerhetsutfordringer i PC-hverdagen. Alle typiske trusselområder skal ha blitt brukt i forsøket på å lure sikkerhetsprogrammene.
Alle programmene skal ha blitt testet med standard innstillinger. Du skal altså ikke behøve å foreta deg noe som helst, for å være godt sikret med Windows Defender.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger