For en snau måned siden skrev vi at Netflix snart kunne få sterk konkurranse fra Amazon.
Og i dag kom utfordreren – Amazon Prime Video er nå lansert i Norge.
Halv pris i seks måneder
Mens Netflix' standardabonnement koster 99 kroner per måned, legger Amazon lista lavere.
Standardprisen er seks euro i måneden, altså en drøy femtilapp, mens man får de første seks månedene for halve prisen. Altså tre euro, eller da drøye 25 kroner.
Tjenesten kan også prøves ut i sju dager før man betaler.
Nå kan du se «The Grand Tour»
Amazons TV-show «The Grand Tour» er kanskje den største gulrota om dagen.
Dette er Jeremy Clarksons og kompani sitt nye bilprogram, som en slags oppfølger til sukess-serien «Top Gear» fra da den samme gjengen jobbet for BBC.
Amazon har også produsert andre kritikerroste serier, som Golden Globe-vinner «Mozart in the Jungle» og Golden Globe, Emmy og BAFTA-vinner «Transparent». Tore er også svært begeistret for «The man in the high castle», forteller han fra sidelinja her.
Ikke bare Amazon-innhold
Det stopper imidlertid ikke der – på Prime Video kan du også boltre deg i et rikt utvalg av TV-serier og filmer.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger