For ganske nøyaktig tre måneder siden introduserte Microsoft tre nye Surface-enheter, som i første runde ikke ble tilgjengelig for norske forbrukere. Ettersom Microsoft tidligere har omtalt Norge som et «First Wave»-land, det vil si markedene som får produktene først, var det en overraskelse at Surface Pro 6, Surface Laptop 2 og Surface Studio 2 ikke ble umiddelbart tilgjengelig her til lands.
Snart er ventetiden omsider over, for i dag annonserte Microsoft Norge at trioen med Surface-enheter blir tilgjengelig i norske butikker 7. februar.
Surface Pro 6
Den sjette utgaven av Microsofts hybrid-PC er utstyrt med en åttende generasjons Intel Core-prosessor og er ifølge selskapet 67 prosent raskere enn forgjengeren.
Nettbrettet kan leveres med opptil 16 GB RAM og SSD på inntil 1 terabyte. Skjermen er på 12,3 tommer og skal ha forbedret kontrast enn sist. Batteritiden er oppgitt til 14,5 timer med variert bruk. Surface Pro 6 kommer fortsatt med en USB-port, en microSD-kortleser, hodetelefonutgang og ladeport. Mange er nok overrasket over at den ikke har USB-C-port, som omtales som fremtidens USB-port.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger