Mange norske småbarnsforeldre går og venter på at strømmetjenesten Disney+ skal bli tilgjengelig her til lands. I januar i år ble det varslet at den skulle åpne til sommeren, men nå melder Cnet at lanseringen i de nordiske landene er utsatt til september.
Hvorfor den er utsatt, skriver Cnet ingenting om. Vi har spurt Disney Norge om en kommentar, men har foreløpig ikke fått svar.
Masse populært innhold
Disney+ ble lansert i USA, Canada og Nederland i november i fjor.
Tjenesten inneholder Disneys egne produksjoner, men også innehold fra andre selskaper som hører inn under Disney-konsernets paraply, som Pixar, Marvel og Star Wars.
Corona-suksess
Stengte kinoer under coronapandemien har fått Disney til å tenke nytt. Blant annet slapp de Frozen 2 på Disney+ i midten av mars, tre måneder før den skulle bli tilgjengelig for strømming. Det samme har de nå gjort med Star Wars: The Rise of Skywalker.
Nå melder Disney at strømmetjenesten allerede er oppe i 54,5 millioner brukere, bare et halvt år etter lansering. Til sammenligning har Netflix over 182 millioner brukere, ifølge Cnet.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger