Hei,
Jeg har kjøpt meg Microsoft Blutooth tastatur og mus.
I oppstart av Windows får jeg en feilmelding om at Bios ikke finner tastaturet.
Kan jeg endre Bios slik at den skjønner at dette tastaturet skal brukes.
Regner med at dette spørsmålet er svært aktuelt for mange.
Hilsen Roy
Datadoktoren svarer
Hei,
Bluetooth-tastaturer og mus har lenge hatt det problemet du nevner, og det bare i de siste PCene at dette har blitt løst. Logitech gjorde i hvert fall et stort av dette da de lanserte Bluetooth-utstyret sitt i 2002.
Men vi mistenker at problemet ditt egentlig ikke har noe med Bluetooth å gjøre i det hele tatt. Det kan være så enkelt som at du ikke har haket av for USB-baserte tastaturer i BIOSen din.
Tastaturet du nevner har høyst sannsynlig USB-tilkobling, som er en mye enklere sak å ordne.
Det gjør du ved å trykke og holde inne DEL-knappen under oppstart (med det gamle tastaturet ditt), og finne frem til Integrated peripherals->Onboard Device->USB keyboard support når du har kommet inn i BIOSen. Har du en annen BIOS må du kanskje lete litt, men nøkkelen er å skru på alt som har med USB å gjøre.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger