Alle de tre skriverne leveres med et oversiktsark som enkelt illustrerer installasjonsprosessen steg for steg. Denne prosessen inkluderer også isetting av blekktanker.
Forskjellige løsninger
Skriveren fra Canon har en separat holder for blekket som må settes inn først. Denne har integrert elektronikk og skrivehode, og er ment å vare ut skriverens levetid. Her setter du inn blekktankene, en for en - totalt fem tanker. Et eget sort blekk er beregnet for bildeutskrifter. Dette skal blant annet sørge for bedre kontrast mellom mørke og lyse partier.
HP-skriveren bruker en annen løsning. Skriveren leveres med tre blekkassetter, en med sort blekk, en kassett som inneholder magenta, gul og cyan blekk, samt en kassett med "fotoblekk", dvs foto-sort, lys cyan og lys magenta. Skriveren har derimot bare plass til to kassetter om gangen. For optimal kvalitet på fotoutskrifter skal du bytte ut kassetten med det sorte blekket med fotoblekket. Litt tungvint, synes vi.
Epson-skriveren bruker fire separate blekktanker, og disse trykkes enkelt på plass som beskrevet på oversiktsarket. Tankene har integrert elektronikk, men skrivehodet er separat, og ment å vare ut skriverens levetid.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger