Actionrollespillet Elden Ring som lanseres fredag, er en het potet om dagen. Et verdensomspennende anmelderkorps har allerede avsagt sin dom, og toppkarakterene tikker inn.
Blant de beste
Ifølge nettstedet Metacritic, som sammenlikner anmelderkarakterer fra hele verden, har spillet en poengsum på 97 av 100, basert på 45 anmeldelser på Playstation 5. (På PC og Xbox er totalscoren på 95 av 100, basert på henholdsvis 36 og 8 anmeldelser).
Med en score på 97, ligger Elden Ring på nivå med storspill som Super Mario Galaxy, The Legend of Zelda: Breath of The Wild og Tony Hawk's Pro Skater 3.
Bare en håndfull spill har høstet bedre kritikker enn Elden Ring. På topplista hos Metacritic, ligger Nintendo-klassikeren Zelda: Ocarina of Time. Dette ble lansert tilbake i 1998.
Hos spillanmeldere her til lands, er tonen den samme.
– Et mesterverk av et spill som bare blir bedre med tiden, skriver Gamer.no og klinker til med 10 av 10 på skalaen.
Også PressFire.no er imponert, og henter frem seks øyne på terningen. De kaller spillet «en maktdemonstrasjon».
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger