Trekstore MovieStation Antarius Plus

Bak det vanskelige navnet skjuler det seg en av de beste og lekreste mediespillerne vi har testet.

Trekstore MovieStation Antarius Plus
Publisert
Sist oppdatert

Markedet flommer over av mediespillere til TV-bruk, og de blir stadig både billigere og mer kompatible. Enkelte har også et svært bra design, som denne spilleren fra Trekstore.

Den har en overflate av børstet metall, og måler ikke mer enn 19 x 19 x 2,7 cm, og er helt uten vifter eller andre sjenerende lyter. Den leser musikk- film- og bildefiler fra minneplugger, minnekort (SD, SDHC, MMC og MS) eller fra PC-er og medieservere i nettverket ditt (via kablet nettverk). Og i likhet med de fleste vi har sett på i det siste, støtter også denne materiale i 1080P (full HD), og har i tillegg til HDMI-utgang også en optisk S/PDIF-utgang for tilkobling til surroundanlegg.

I bruk

Det tar knappe fire sekunder fra du trykker på Power-knappen til du blir møtt av et ganske enkelt grensesnitt:

Via fjernkontrollen kan du så navigere deg til riktig inn-enhet på denne måten:

Deretter er det bare å bla seg gjennom innholdet som i en hvilken som helst filbehandler. Forsinkelsene er minimale.

Når du merker en videofil, får du opp en forhåndsvisning av innholdet til høyre:

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer