Hei,
Jeg har et spørsmål som er jeg ikke har fått noe gode løsninger på. Jeg håper at dere kan hjelpe meg med det.
Jeg har:- en 32" HD-TV som har kun HDMI, SCART og Kompositt inngang. (ingen VGA inngang)- en bærbar PC med kun VGA utgang
Jeg ønsker å koble PCen til TV for å kunne bruke TV-skjermet som et PC-skjerm, og bruker løsningen til nettsurfing (ikke se på film). Jeg har ikke funnet noen kabler som er kompatible til TV og PC.
Har dere noen andre forslag til dette?
På forhånd takk
Long
Datadoktoren svarer
Hei
Disse to apparatene kan rett og slett ikke kobles sammen bare med en kabel. Signalene er ikke kompatible.
Derfor må signalet fra PC-en konverteres, og det må skje i en boks med aktiv elektronikk.
Det finnes flere bokser som gjør dette, vi søkte på "VGA to HDMI Converter" i Google og fant tre forskjellige typer fra norske nettbutikker/leverandører på den første siden som kom opp. Boksene koster et eller annet sted mellom 500 og 1000 kroner.
Vi har ikke testet boksene og vet ikke om noen av dem er bedre enn de andre.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger