Subaru som er klar for vinteren

Men hvem i all verden er Ken Block?

Slik skor man en bil for løssnøen. Foto: YouTube
Slik skor man en bil for løssnøen. Foto: YouTube Vis mer
Publisert

Ken Block er en aktiv amerikaner med mange jern i ilden. I tillegg til oppstarten av DC Shoes, har han som dagens video viser, en forkjærlighet for Subaru som han også har kjørt rally med i USA. Etter første sesong i 2005 i lånt bil, ble det sponsoravtale med Subaru.

Puddersnøbil

Ken Block har oppdaget det samme som oss, nemlig at Subaru WRX STI er perfekt for puddersnø.

Her finner du vinterens beste - og billigte - dekk

Firehjulsdrift, herlig boksermotor og morsomme justeringsmuligheter gjør WRX STI til en drømmebil på snøføre.

Bilen Block kjører på denne videoen er en Impreza WRX STI med et noe spesielt "hjuloppsett". Hjulene er byttet ut med belter, effekten er visstnok løftet fra 300 til 400 hestekrefter og nye fjærer og dempere måtte på plass for å få dette til å fungere.

Vi har kjørt den litt mer normale varianten av WRX STI.

Slik kjører araberne.

Dere som liker vulgær bilkjøring bør gjøre et Ken Block-søk på YouTube. Da finner man ekstremt mye villmannskjøring. Og til slutt, ikke prøv noe av dette på veien!

Mer om figuren Ken Block finner du her.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer