To typer avokado som er produsert i Kenya, og solgt på en rekke Rema 1000- og Norgesgruppen-butikker, kalles tilbake. De inneholder farlige plantevernmidler.
KALLES TILBAKE: Det er disse avokadone det gjelder. Foto: Bama
Vis mer
NTB
Publisert Sist oppdatert
Det dreier seg om Rema 1000 Modnet avokado 2pk, 320 gram med pakkedato 7. og 9. september, samt Season avokado modnet 2pk, 320 gram med pakkedato 6, 7, 9, og 10. september, skriver Bama i en pressemelding.
Begge har opprinnelsesland Kenya. Produktene er henholdsvis solgt på Rema 1000-butikker over hele landet og Meny-, Kiwi-, Spar-, Joker-butikker og nærbutikker over hele landet.
Det er oppdaget rester av plantevernmiddelet klorpyrifos, som ved høye doser kan gi akutte plager som magesmerter og hodeverk.
Produkter med de oppgitte pakkedatoene og opprinnelsesland Kenya skal kastes, skriver Bama.
Last ned appen vår
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi
bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene
våre.