Gladmelding

Gode nyheter for julemiddagen.

JULERIBBE: Fulle fryselagre gir god tilgang på svinekjøtt til jula. .Foto: Gorm Kallestad / NTB
JULERIBBE: Fulle fryselagre gir god tilgang på svinekjøtt til jula. .Foto: Gorm Kallestad / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Det er fullt på Norturas fryselagre. Totalt har de 7000 tonn med frossent svinekjøtt på lager.

- Import er unødvendig. I år har vi norsk juleribbe til alle, sier kommunikasjonsdirektør Kjell Rakkenes i Nortura til Dagsavisen. Han forteller at beholdningen er firedoblet sammenlignet med tidligere år.

- Under koronapandemien ble det importert mye tysk svinekjøtt av flere andre aktører. Dette selger de ut nå, noe som gjør at våre lagre fylles opp.

Han legger også til at det er en del som venter med årets innkjøp.

- I tillegg er det dyrtid. Mange må snu på krona, ergo er det flere som venter med innkjøpet av årets ribbe, sier Rakkenes.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer