Den populære sportsdrikken Prime har ikke gått hus forbi. Drikken har særlig fått mye oppmerksomhet blant barn og unge.
Det er Youtube-sensasjonene Logan Paul og KSI som står bak drikken som selges for rundt 150 kroner og rives ut av hyllene.
For en stund siden skrev DinSide om foreldre som er kritisk til drikken.
Det er ikke bare foreldre som er skeptisk til drikken, nå er også Mattilsynet på banen.
Gjør vurderinger
I Danmark er det nemlig forbudt å selge Prime-drikke. Det skriver danske BT.
Ifølge avisa er ikke Prime godkjent av danske myndigheter, derfor er det ulovlig å selge den i landet.
- Vi deler andre lands bekymring, og gjør nå våre egne vurderinger av disse produktene, skriver en pressekontakt i Mattilsynet i en e-post til DinSide.
Prime kommer som både energidrikk og sportsdrikk. Grunnen til at de ikke er godkjent i Danmark er fordi de enten har for høyt innhold av vitaminer eller koffein enn det som er tillatt, ifølge det danske Fødevarestyrelsen.
Reagerer på innholdet
Vi har tidligere skrevet om ernæringsfysiolog og fagansvarlig kosthold i Roede, Karoline Steenbuch Lied som vurderte innholdet i den populære sportsdrikken.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger