Mange spiser litt ekstra med godteri om dagen, om man skal dømme ut fra at butikkene melder om økt salg av godteri de siste ukene.
- Det er betydelig vekst på både snacks og godteri, og det lett å tenke at folk har litt ekstra behov for å kose seg når de må være mer hjemme om dagen, sier Calle Hägg, PR- og kommunikasjonssjef i Rema 1000, og fortsetter:
- Forklaringen er nok heller at med mindre folk på farta så er salg hos kiosker og tax-free sterkt redusert, sier han videre, og kommenterer at påsken er godteriets høytid - og anbefaler folk å planlegge godt og spre handelen før helligdagene.
Også Coop melder om en økning i godterisalg på 19 prosent de siste tre ukene, og 13 prosent økning for snacks og chips. De har også snudd med tanke på smågodtsalget, og har igjen åpnet for salg av smågodt i løsvekt - med unntak av de stedene der det er kommunale restriksjoner på dette.
Harald Kristiansen, kommunikasjonssjef hos Coop Norge, forklarer det økte godterisalget blant annet med at grensehandelen har opphørt og at mange handler godteri i butikken fremfor kiosker og liknende.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger