Joe & The Juice

- Vesentlige mangler ved hygienisk standard

Kafékjeden har fått surt fjes av Mattilsynet.

VESENTLIGE MANGLER: Mattilsynet fant flere mangler på Joe & The Juice Aker Brygge. Foto: Terje Pedersen / NTB
VESENTLIGE MANGLER: Mattilsynet fant flere mangler på Joe & The Juice Aker Brygge. Foto: Terje Pedersen / NTB Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

I mars skrev Dagbladet om at Mattilsynet hadde funnet flere mangler hos kafékjeden Joe & The Juice på Gardermoen. Inspeksjonen resulterte i at kafeen mistet smilefjeset og fikk påvist flere mangler.

I mai ble Joe & The Juice på Galleriet i Bergen stengt på dagen, mens tidligere i juni fikk Joe & The Juice på Lagunen storsenter en strekmunn etter funn av mugg og synlig skitt.

Nå har Joe & The Juice på Aker Brygge fått utdelt et surt fjes av Mattilsynet.

Avisa Oslo omtalte saken først.

- Det ble avdekket gammelt svart belegg på kjøkkenet - i tillegg til matsprut og inntørkede rester. På bakrommet fløy det fluer rundt i lokalet, skriver avisa.

Flere mangler

I Mattilsynets tilsynsresultat blir det opplyst om følgende avvik:

  • «Sentrale mangler ved interne styrings- og kontrollrutiner for å sikre trygge matvarer.»
  • «Vesentlige mangler ved hygienisk standard på lokaler, innredning og utstyr.»
  • «Vesentlige mangler ved rutiner for rengjøring av lokaler og utstyr med stor konsekvens for mattryggheten.»
  • «Vesentlige mangler ved rutiner for oppbevaring og håndtering for å hindre forurensing av maten.»
  • «Vesentlige mangler ved rutiner for personlig hygiene av betydning for trygg mathåndtering.»
  • «Vesentlige mangler ved rutiner for å sikre at mat oppbevares ved tilstrekkelig lav temperatur.»

- Vi tar funnene veldig seriøst

Joe & The Juice har ikke svart på DinSides henvendelser, men kommer med følgende kommentar til Avisa Oslo.

- Vi tar funnene fra Mattilsynet veldig seriøst, og vi vil jobbe tett med myndighetene for å løse utfordringene, sier Jeppe Haugen, markedssjef for Joe & The Juice i Norge.

Han fortsetter:

- Vi vil fortsette å jobbe med regler, prosedyrer og opplæring av våre ansatte for å sikre at vi overholder de høye standardene som både vi, våre kunder og myndighetene forventer av oss.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer