DinSide kåret tidligere i år Android-telefonen Motorola Defy til "årets strandmobil".
Les vår test av Motorola Defy her
Men nå som strandsesongen tragisk nok er over, kommer Sony Ericsson med sitt motsvar: Xperia Active, også den med Android.
Vi tok telefonen med til Mallorca for å sjekke om Motorola må overgi tronen til Sony Ericsson.
Er det Xperia Active som er den virkelige kongen av Mallorca? Eventuelt kongen av høstregnet og skiløypa?
Aller først - slik ser telefonen ut:
Liten, solid og vanntett
Active markedsføres, ikke overraskende, som en telefon for den aktive. Dermed har Sony Ericsson fokusert på tre ting: Den skal være liten, vanskelig å miste og tåle det meste.
Innholdsfortegnelse:
- Liten, solid og vanntett
- Pen og rask Android
- God på apper og spill
- Telefon og meldinger med T9-tastatur
- Fine bilder og glatt video
- For surfere og sofasurfere
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger