Leder for strategi og bærekraft i Nye Veier, Arild Nygård, bekrefter at det ikke er noen endring i den bompengeproposisjonen som Stortinget har vedtatt:
- Vi planlegger fire nye bommer på E6 nord for Moelv etter hvert som E6 bygges ut. Bommene blir plassert på Mjøsbrua, mellom Biri og Vingrom, mellom Øyresvika og Storhove og mellom Ensby og Øyer, forklarte Nygård.
Oppover Gudbrandsdalen ligger hytteområdene tett i tett. Sjusjøen, Hafjell, Kvitfjell og Gålå er bare noen av områdene der mange på Østlandet har hytte. Kjøreturen opp Gudbrandsdalen har lenge vært en av landets dyreste når det gjelder bompenger. Nå er det blitt enda dyrere.
Vi har sjekket prisen du må betale i bommene på strekningen fra Sandvika utenfor Oslo til Otta og hjem igjen på en typisk helgetur til hytta. Kjører du en dieselbil koster det deg nå 1010 kroner bare i bompenger, dersom du ikke har Autopass med bombrikke, ifølge Bompengekalkulator.no.
Dette er en økning på nesten 100 kroner bare siden før sommeren i år. Med Autopass er prisen 689 kroner. Det er med andre ord mye penger å spare på å skaffe seg denne brikken i frontruten.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger