Fra forrige uke kan nordmenn bestille Volvos første elektriske bil, SUV-en XC40 Recharge Pure Electric. Den skal komme til Norge i løpet av fjerde kvartal i år.
Og som Dinside tidligere har skrevet, vil alle Volvos modeller bli tilgjengelig i helelektriske alternativer. Da snakker vi om både sedanene (S), stasjonsvognene (V) og SUV-ene (XC) som bilfabrikanten har og får i porteføljen. I dag dreier det seg om disse bilene:
- S60/V60
- S90/V90
- XC40
- XC60
- XC90
Volvo «Recharge»
Svenskene skryter allerede av at de er den eneste produsenten som tilbyr ladbare hybrid-varianter av alle sine modeller (Recharge). Recharge blir Volvos overliggende navn for alle elektriske biler og ladbare hybrider.
Nå løfter de altså satsningen ytterligere et hakk til at alle modellene skal ha helelektriske alternativer. De bilene får navnet «Pure Electric». Målet er å gjøre én ny modell elektrisk hvert år.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger