Sportsutgaven i dagens produksjonsrekke av 911 skal være etterfølgeren etter den tidligere sportsutgaven, 911 RS. GT3 skal presenteres på bilutstillingen i Geneve i mars i år, og sendes ut på det europeiske markedet i mai 1999.
60 flere hester
Siden GT3 er en sportsutgave, vil den naturligvis ha en kraftigere motor enn vi finner ellers hos 911. Slagvolumet er økt fra 3,4 til 3,6 liter, og hestekreftene er økt fra 300 til 360. Maksimalt dreiemoment er på 370 Nm ved 5.000 omdreininger i minuttet. Dette betyr at GT3 blir en god del raskere enn en normal 911. GT3 skal gjøre 0-100 km/t på 4,8 sekunder; tilsvarende kunststykke hos en 911 Carrera er 5,2.
Nærmere bakken
Siden Porsche 911 GT3 er en ekstrem sportsbil, har Porsche gjort mer enn bare å sørge for at hestekreftene har økt. Derfor har GT3 fått ny frontspoiler, fastmontert hekkspoiler og nye 18 tommers sports-felger. Den er dessuten senket 30 millimeter i forhold til en vanlig 911 Carrera.
Boxster S
For oss mer vanlige folk lanserer Porsche Boxster S. Slagvolumet er økt til 3,2 liter og ytelsen øker til respektable 250 hestekrefter. Grunnmodellen, Boxster, blir fortsatt i produksjon, men også der vil det bli gjortsmå endringer i løpet av 1999. Viktigst er det at dreiemomentet øker noe.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger