
Seks nye SUV-er du kan ha råd til i 2019
De berørte utgavene av Panamera, Porsches suksessrike firedørs familiebil, er produsert mellom 21. mars 2016 og 6. desember 2018.
Kan virke skremmende
Ifølge Porsche kan feilen føre til at servostyringen på bilen faller ut. Det betyr at føreren må bruke mye kraft for å styre bilen, spesielt i lavere hastigheter. Det kan også gi en følelse av at styringen blokkeres, noe som selvsagt kan være skremmende.
I løpet av disse tre årene kom det til sammen 792 Porsche Panamera til Norge, 279 av disse var brukt-importerte, ifølge Opplysningsrådet for Veitrafikken.


Derfor lar vi oss imponere av ny toppmodell fra Porsche
Kalles inn i Norge
– I denne perioden solgte vi 513 Panamera i Norge gjennom våre forhandlere. Inkludert noen bruktimporterte, er det til sammen snakk om 583 biler som skal utbedres. Vi kjenner ikke til noen tilfeller her hjemme der servostyringen har falt ut, sier Maren Helgestuen, som er Brand Experience Manager i Porsche Norge. Hun forteller at de aktuelle kundene vil få innkalling til verkstedet sitt så fort som mulig.
– Ifølge meldingene vi har fått fra Porsche, er dette en relativt enkelt feil å utbedre. Den krever en omprogrammering av en datamaskin i bilen. Utbedringen er selvfølgelig gratis for kundene våre, sier Helgestuen.
