Februar starter slik januar sluttet - med kaldt og fint vintervær over hele landet. Men det gir også ekstra utfordringer med skraping av is for morgentrøtte bilister. Noen har det ekstra ille, fordi det danner seg is på innsiden av bilvinduene. Du skraper den vekk, men neste gang du skal ut å kjøre er det like ille.
Snø og fuktighet
Årsaken til at det danner seg is på innsiden av bilvinduene er at det har samlet seg fuktighet i kupeen. Når du går inn i bilen drar du med deg snø på skoene, som smelter og avgir vanndamp. På vintertid er det i tillegg så som så med utlufting. Vi vil gjerne stenge varmluften inne så godt det lar seg gjøre.
Noen er så heldige å ha en bil med oppvarmet frontrute. Det kan være en god hjelp, men fjerner ikke fuktigheten og løser ikke problemet med is på innsiden.
Gode råd er gratis
Her er noen gode råd for å bli kvitt fuktigheten og isen for godt.
Sørg først og fremst for å banke snøen av skoene når du setter deg inn i bilen. Det er ikke sikkert at du får av all snøen, men det hjelper til å forebygge problemet.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger