De siste ukene har vi sett kraftige priskutt på flere elbiler i Norge. Hyundai har kuttet prisen på Kona med 80 000 kroner, VW har slått av 25 000 på ID.3 og på onsdag skrev vi om den nye billig-utgaven av Polestar 2 med tohjulstrekk, som får en pris fra 389 000 kroner.
Tidligere måtte du ut med 469 000 kroner for billigste Polestar 2. I går avslørte Audi i tillegg at startprisen på deres nye Q4 e-tron, som kommer til Norge i juni, blir 399 900 kroner.
Allerede på toppen
I dag svarer Tesla. Prisen på dere mest populære bil, Model 3, kuttes med 50 000 kroner. Og det til tross for at den allerede befinner seg på toppen av salgslistene i Norge så langt i år.
Det betyr at du kan kjøpe en slik bil med bakhjulstrekk og en oppgitt rekkevidde fra 449 kilometer fra 349 900 kroner. En utgave med firehjulstrekk og stort batteri, som skal gi en rekkevidde på 580 kilometer, får nå en startpris på 449 900 kroner
- Med denne kraftige prisendringen blir Model 3 et konkurransedyktig alternativ også til mange mindre og rimeligere elbiler. Det betyr at kunder i dette segmentet nå kan velge en familievennlig elbil med lang rekkevidde til en svært god pris, sier Even Sandvold Roland, Senior Communications manager i Tesla Norge.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger