Mange er i disse dager travelt opptatt med siste innspurt i julehandelen. Det betyr ofte kjøring hit og dit, med dertilhørende parkering.
Nå har noen uærlige sjeler gitt seg ut fra å være fra Easy Park, og benytter den travle førjulstiden til å tømme kontoen hos stressede julehandlere.
- Ofrene får melding om manglende betaling og en lenke. Trykker du på lenka kommer du til noe som ser ut som Easy-park sin nettside, og du blir bedt om å trykke på betal nå. Videre blir du bedt om å oppgi bank-ID, og svindlerne bruker denne til å tappe bankkontoen din for penger, advarer politiets nettpatrulje i øst på sin Facebook-side.

Leder i nettpatruljen, Jostein Dammyr, forteller til DinSide at de har fått mange henvendelser om dette i det siste.
- Vi har også fått meldinger fra folk som har blitt lurt, sier han.
Dammyr påpeker at nettsiden du kommer til, ser ganske troverdig ut.
Han oppfordrer alle til å ta seg tid og sjekke nøye når det kommer slike uventede meldinger.
Også Easy Park advarer mot svindelen, og oppfordrer alle som blir utsatt for dette om å ikke trykke på lenka, og anmelde det til politiet.
- Dette er ikke en SMS som kommer fra EasyPark, vennligst ikke trykk på lenka, skriver selskapet.