Toyota bZ4X er Toyotas første helelektriske bil, og skulle egentlig blitt sendt ut til kunder i sommer.
Tilbakekalt
De første bilene var på vei ut, men det ble bråstopp da det viste seg at hjulene kunne falle av om man svingte skarpt. Dermed ble de tilbakekalt.
Av disse var 461 eksemplarer ment til norske kunder. Noen hadde allerede kommet til landet da feilen ble kjent.
- Det er kun demobiler ute hos forhandlere som har fått skilter foreløpig. Disse har vi kontroll på, og de skal ikke benyttes, fortalte informasjonssjef i Toyota Norge, Espen Olsen til DinSide i juni.
På vei ut
Torsdag melder produsenten i en pressemelding at de første bilene endelig er klare for levering.
- Vi er glade for at de første kundene nå vil motta sin nye helelektriske bZ4X SUV. Og våre Toyota-forhandlere over hele landet er klare til å ta imot reservasjoner for prøvekjøring, slik at potensielle fremtidige eiere selv kan oppleve bilens spesielle funksjoner og egenskaper, sier Espen Olsen i meldingen.
Produsenten melder videre om stor interesse for bilen her til lands.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger