Det australske bilmagasinet Drive rapporterer at en Mercedes-innsider har betrodd dem at en liten roadster, posisjonert i segmentet under SLK, er under forberedelse og skal presenteres i 2012.
Se store bilder av Mercedes Vision SLA her!
Basert på ny A-klasse
Hensikten med en slik modell skal være å tiltrekke merket nye og yngre kjøpere. Det betyr også at bilen vil bli relativt rimelig i forhold til kupéene og kabrioletene Mercedes har kunnet tilby så langt. For å realisere dette vil den nye modellen være basert på neste generasjon A- og B-klassenes forhjulsdrevne og kompakte plattform.
Visjon fra 2000
Bildene vi viser her er av konseptbilen Vision SLA som ble vist for så mye som ni år siden, men som har et såpass tidløst preg at den godt kunne tjene som inspirasjon når det gjelder nykommerens design. Det var for øvrig å utvikle en roadster- eller sportsversjon basert på utgående A-klasse da denne hadde en høybygd struktur plassert på et såkalt "sandwich"-type gulv. Denne typen plattformstruktur passer dårlig til lave sportsvogner både grunnet høyden og vekten. Derimot vil denne i fremtiden benyttes til kompakte biler med alternative drivstoff.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger