Fredag i forrige uke skulle Ingelin Roalkvam sammen med familien reise på en etterlengtet ferie til Sør-Korea. Etter en flytur fra Sola til Frankfurt, skulle familien etter hvert sette seg på flyet til Asia. Kluss med visumet til samboeren gjorde det imidlertid vanskelig for familien, som i siste liten måtte endre planene.
De bestemte seg derfor for å bestille en ferietur til Tyrkia istedenfor å ta den tunge turen hjem igjen.
Passet til Ingelin har imidlertid utløpsdato 08.08.2022.
Reglene for innreise til Tyrkia sier at pass eller nasjonalt ID-kort må være gyldig minimum seks måneder etter innreise til Tyrkia.
Derfor oppsøkte Roalkvam Turkish Airlines på flyplassen for å forsikre seg om at hun kom seg med på flyet og inn i landet.
- Jeg sjekket opp med flyselskapet, som ringte til flyplassen i Antalya. Vi ble forsikret om at det ikke ville oppstå problemer, sier Roalkvam.
Turkish Airlines har ikke besvart Dagbladets henvendelse i forbindelse med denne saken.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger