- Ikke gjør feilen jeg gjorde, det er det dummeste du kan gjøre, sier en fortvilet Håkon Rekvik (26).
I starten av desember gjorde han seg klar for å reise på en etterlengtet tur til Gran Canaria sammen med venner.
- Jeg hadde spart lenge til tur, og var heldig som fikk tak i en restplass, forteller Rekvik.
En hel uke på Gran Canaria var akkurat det han trengte i den mørke vintermåneden, forteller han.
Før han dro skrudde Rekvik av all varmen i leiligheten han leier i Porsgrunn - for å spare penger på strømregninga, siden han likevel var borte.
- Leiligheten skulle jo stå tom og strømprisene var skyhøye.
Sjokk-hjemkomst
Uka på Gran Canaria ble et kjærkomment avbrekk fra hverdagen hjemme i kalde Norge, og Rekvik og vennene koste seg i sola, red på kameler og badet dagen lang.
Rekvik ante ingenting om hva «sparetiltaket» hjemme skulle komme til å koste ham.
Først da han kom hjem, skjønte han at han hadde dummet seg ut, forteller han.
- Da jeg gikk inn i leiligheten var det som om jeg fortsatt var ute. Det kom frostrøyk ut av munnen min, og det hang istapper fra alle kranene.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger