Pristest 2017

Billigvarene er inntil 84 prosent billigere enn merkevarene

Dopapir, såper og vaskemidler: Det er mye å spare på å velge butikkenes lavprisprodukter fremfor de kjente merkevarene.

70 PROSENT BILLIGERE: Det er mye å spare på å kjøpe butikkenes egne merkevarer i stedet for de dyrere merkeproduktene. Noen av produktene er 84 prosent billigere som lavprisprodukt sammenliknet med hva du må ut med for et kjent merkevareprodukt. Foto: Kristin Sørdal
70 PROSENT BILLIGERE: Det er mye å spare på å kjøpe butikkenes egne merkevarer i stedet for de dyrere merkeproduktene. Noen av produktene er 84 prosent billigere som lavprisprodukt sammenliknet med hva du må ut med for et kjent merkevareprodukt. Foto: Kristin Sørdal Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Vi har tidligere prissjekket butikkenes egne merkevarer på pålegg som skinke, salami, ost og leverpostei. Og ja, det er veldig mye å spare på å velge butikkenes billigprodukter fremfor merkevarer i mathyllene.

Men hvilke produkter velger du når det kommer til husholdningsprodukter som såper, sjampo, vaskemidler, plastposer, dopapir, tørkerull og andre forbruksprodukter du trenger?

Som vår pristest her viser: Det er store summer å spare på å velge matbutikkenes lavprisprodukter fremfor de dyrere merkevarene.

Inntil 84 prosent billigere!

Vi har sjekket prisene på typiske husholdningsprodukter som mange har behov for jevnlig eller fra tid til annen.

Vi har sjekket hva det koster for godt kjente merkevarer av forskjellige produkter - og sammenlikner det med butikkjedenes egne alternativer til merkevarene - såkalte EMV-produkter (Egne MerkeVarer).

Som du kan se av prisene i tabellen nedenfor: Her er det virkelig mye å spare, for eksempel:

  • Tøyvask: Det er 84 prosent billigere å kjøpe butikkens egne merkevare sammenliknet med med merkevaren Omo color
  • Klor: 82 prosent billigere som EMV-vare enn merkeproduktet Klorin
  • Sjampo: 79 prosent billigere med EMV, sammenliknet med merkevaren Sunsilk
  • Håndsåpe: 78 prosent billigere med EMV-vare sammenliknet med Lano
  • Tannkrem: 77 prosent billigere som EMV-vare sammenliknet med Colgate
  • Dusjsåpe: 76 prosent billigere som EMV-vare sammenliknet med Lano
  • Mellomleggspapir: 75 prosent billigere som EMV-vare enn merkevaren fra Toppits - men merk at Toppits-mellomleggene er av plast og billig-mellomleggene er av papir - som du kan se forskjellen på her
  • Bomullspinner: 74 prosent billigere enn merkevaren Johnson Q-tips
  • Balsam: 74 prosent billigere som EMV sammenliknet med Sunsilk
  • Dopapir: 73 prosent billigere som EMV sammenliknet med merkevaren Lambi

Sjekk forskjellen!

Alle produktene i listen ovenfor, er mer enn 70 prosent billigere enn merkevaren.

Les artikkelen gratis

Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer