Pristest på julemat

Det er fremdeles mye å spare på å harryhandle til jul

Selv med en svak norsk krone mot svenskekrona, er det mye å spare på å legge julehandelen til Sverige.

BILLIG RIBBE: Hos MaxiMat på Nordby Shoppingcenter får du fersk ribbe til 29,90 per kilo, som er mye billigere enn vakuumpakket billigribbe i Norge. Og nordmenn elsker billig ribbe: Ole Lind, butikksjef hos MaxiMat Nordby, sier til Dinside at de solgte 18 tonn ribbe forrige uke, hovedsakelig til norske kunder. Foto: Berit B. Njarga
BILLIG RIBBE: Hos MaxiMat på Nordby Shoppingcenter får du fersk ribbe til 29,90 per kilo, som er mye billigere enn vakuumpakket billigribbe i Norge. Og nordmenn elsker billig ribbe: Ole Lind, butikksjef hos MaxiMat Nordby, sier til Dinside at de solgte 18 tonn ribbe forrige uke, hovedsakelig til norske kunder. Foto: Berit B. Njarga Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

På tross av at det er minimalt som skiller den norske og svenske krona, vokser grensehandelen. Ferske tall fra Statistisk sentralbyrå viser at grensehandelen har vokst med 23 prosent sammenliknet med samme periode i fjor. 6. desember var kursen 98,30 norske kroner for 100 svenske kroner.

Vi har tatt turen til Sverige for å sjekke prisene på typiske julematprodukter.

Den korte konklusjonen som du også kan se av prisene nedenfor, er:

Selv om valutagevinsten er tilnærmet lik null, er det fremdeles mye å spare på å handle julematen hos Söta Bror.

Men pass på hvor og ha du handler:

Vår pristest av leker viser at dette bør du handle hjemme.

Fersk ribbe er billigere enn vakuumpakket

Du kan se hele tabellen med priser nedenfor. Vi har innhentet priser hos MaxiMat på Nordby Shoppingcenter 5. desember. De norske prisene er innhentet hos Kiwi 6. desember.

Der merkenavn eller produsent ikke er spesifisert har vi gått ut fra det billigste produktet vi har funnet i butikken.

Dette betyr for eksempel at den billigste ribba hos MaxiMat er fra ferskvaredisken til 29,90 kroner kiloen mens den billigste hos Kiwi er en FirstPrice-ribbe fra kjøledisken til 59,90 kroner kiloen.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer