Billig ost, bacon, kjøtt og annen mat?

Disse matfellene koster deg dyrt

Hakket, revet, skivet, ferdiglaget. Det skorter ikke på ferdig preparerte matvarer i butikken - men de koster deg dyrt.

MAT: Ferdig skivet, hakket, revet, kokt eller pisket kan være både smart og kjekt i noen tilfeller - men det koster å ikke gjøre jobben selv. Video: Kristin Sørdal Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Vi har nylig skrevet om nykommeren «Ternet kjøttpølse» - som altså er kjøttpølse i terninger. Sikkert kjekt å bare tømme pakken i stekepanna uten å måtte traktere kniven, men ulempen er at pølsa er 71 prosent dyrere dersom du kjøper den i ferdig kuttede terninger - sammenliknet med å skjære pølsa i terninger selv.

Men pølseterningene er langt fra alene som ferdig preppa produkt i butikken. Du kan kjøpe mye ferdig skåret, kuttet, revet, kokt, pisket eller på annen måte klargjort.

Men det er langt fra gratis å kjøpe ferdighakket, -pisket eller -skåret.

Se bare her hva det koster deg å ikke gjøre jobben selv - om det er fordi du rett og slett ikke har muligheten, eller om det er fordi du bare ikke gidder.

HJEMMELAGET: Mange elsker Smash, meg selv inkludert! Men har du noen gang prøvd å lage din egen Smash-variant? Video: Embla Hjort-Larsen Vis mer

Nesten trippel pris

Vi har sjekket priser på varer som er ferdig hakket, skivet, revet, kokt eller på annen måte tilberedt slik at du selv ikke må fram med kniv eller annet kjøkkenutstyr hjemme.

Og som du kan se av prisene i tabellen nedenfor: Det er til dels store prisforskjeller på om du kjøper varen og gjør jobben selv, eller om du går for den ferdig preparerte varianten.

  • Toro risengrøt ferdig kokt fra kjøledisken er 191 prosent dyrere enn Toro risengrøt på pose fra tørrvarehylla - når melka du trenger, er inkludert.
  • Og Tine krem på sprayboks er 186 prosent dyrere enn Tine kremfløte per liter.

Nå er dette to av de kanskje mer arbeidsomme varene å preparere, i alle fall grøten.

Men også for matvarer det vil ta kort tid å preparere selv, er det store prisforskjeller:

  • Blomkålris er 68 prosent dyrere enn hel blomkål.
  • Ferdig revet Gouda fra Synnøve er 59 prosent dyrere enn osten i stor bit.
  • Ferdige skinkestrimler fra Nordfjord/Rema 1000 er 60 prosent dyrere enn en storpakke med kokt skinke.

Prisforskjeller ferdig preppa vs upreppa

Vare Pris per kg/l Prisforskjell i kroner Prisforskjell %
Jarlsberg revet, 200 g159,5018,0713
Jarlsberg bit, 700 g141,43
Synnøve revet gouda, 250 g157,2058,2059
Synnøve bit, 1 kg99,00
Norvegia revet, 450 g143,3334,3331
Norvegia bit, 1 kg109,00
Norvegia skivet, 300 g143,0034,0031
Gudbrandsdalsost skivet, 130 g137,6932,8931
Gudbrandsdalsost bit, 500 g104,80
Nora syltetøy, moste jordbær, 390 g76,6723,1743
Nora hjemmelaget jordbær syltetøy, 400 g53,50
Coop basmatiris, i kokepose, 8x125 g48,9014,7043
Coop basmatiris, 2 kg34,20
Coop kylling lårfilet, strimlet, 400 g147,2537,2534
Coop kylling lårfilet, naturell, 900 g110,00
Coop kyllingfilet, biter, 190 g174,7439,2929
Coop kyllingfilet naturell, 1,1 kg135,45
Bama sjampinjong, skivet, pk110,0070,40178
Rema sjampinjong, pk39,60
Mandelpoteter, skrelt og kokt, 1 kg35,009,7339
Mandelpotet, 1,5 kg25,27
Solvinge strimlet kyllingfilet, 450 g153,3315,3311
Solvinge kyllingfilet, 500 g138,00
Toro risengrøt ferdig kokt, 385 g84,1655,21191
Toro risengrøt, pakke, 1500 g ferdig28,95
Skinkestrimler, Rema 1000/Nordfjord, 80 g250,0094,0060
Kokt skinke, Rema 1000/Nordfjord, 250 g156,00
Mørpølse oppskåret, Nordfjord, 150 g166,6748,6741
Mørpølse hel, Nordfjord, 2x250 g118,00
Grilstad chorizo, oppskåret, 100 g319,0046,7317
Grilstad chorizo, hel, 220 g272,27
Tine krem, sprayboks, 250 ml159,60103,73186
Tine kremfløte, 0,75 l55,87
Blomkålris, 200 g74,5030,2868
Blomkål (stk. pris 19,90, ca 450g)44,22
Freia melkerull, 74 g241,8967,3939
Freia melkesjokolade stor plate 200 g174,50

Prisene er innhentet på Extra, Kiwi og Rema 1000 i uke 10. Prisene er hyllepris fra butikk. Vi tar forbehold om ev. feil og prisendringer.

Sjekk enhetsprisen

Vi skal ikke underslå at det selvsagt kan være mange gode grunner til å velge ferdig preparerte matvarer. Kanskje har du rett og slett ikke det utstyret som kreves. Du har ikke tid til å koke grøt i en halvtime. Eller du har fingre som ikke er velvillig innstilt til verken å kutte, skjære eller rive.

Det finnes også mange ferdig preparerte varer i matbutikkene som vi ikke har med i vår tabell.

Poenget er likevel: Som for alle valg du gjør i dagligvarebutikken, lønner det seg å sjekke enhetsprisen før du legger varen i handlekurven. Det er det mye penger å spare på.

Om prisene

Som nevnt under tabellen: Prisene er innhentet i uke 10 hos Extra, Rema 1000 og Kiwi. Poenget her er å sette fokus på prisforskjellene på de ulike pakkene, ikke eventuelle prisforskjeller kjedene imellom. Alle prisene er hyllepriser, og vi tar forbehold om feil og prisendringer.

- Kjedene setter prisene

Vi har kontaktet flere av produsentene eller leverandørene av varene vi har funnet til dels store prisforskjeller på, og spurt hvorfor det er slike prisforskjeller. Og til det svarer nesten alle at det er butikkene som setter prisen på varen ut til kunden.

- Det er kjedene som bestemmer utsalgsprisen på den enkelte vare, sier kommunikasjonsdirektør Elisabeth Aandstad Ekheim i Orkla Norge, på spørsmål om prisforskjellene på ferdig risgrøt vs. tørrvareposen.

Mikkel Haugstveit, markedssjef i Synnøve, sier også at det er butikkene som priser varen - og peker i tillegg på emballasjebruk:

- Det er ikke vi som setter prisene ut av butikk. Det vi generelt kan si, er at ferdig kuttet og ferdig skivet ost krever mer ressurser i alle ledd enn en bit med ost. Du må for eksempel rive, pakke, frakte og ha emballasje til fire poser med revet Gouda ost for hver kilobit med Gouda ost, sier Haugstveit til Dinside.

TIPS: Har du ikke en poseklemmer eller Ziplock-pose liggende for å lukke emballasjen til frossen mat? Ikke fortvil, her får du en veldig enkel løsning på problemet! Video: Embla Hjort-Larsen Vis mer

- Høyere produksjonskostnader

Når det gjelder prisforskjellene på produktene vi har nevnt fra Tine, som altså er fløte, ferdig krem og diverse osteprodukter, sier Bjørn Malm, leder for bærekraft i Tine, at det er butikkene som setter prisene - men kommenterer også at det er kostnader knyttet til bearbeiding av varene.

- Utgangspunktet er at det er kjedene og utsalgsstedene som bestemmer prisen ut til forbruker. Det er derfor vanskelig for oss å forklare hva som ligger bak de konkrete forskjellene, sier Malm, og fortsetter:

- Det som imidlertid er tilfellet, er at det er høyere kostnader knyttet til produksjonen av de «preparerte» produktene du viser til. Det er både lengre produksjonsprosess, mer kostbar emballasje og dyrere transport på disse produktene - noe som også påvirker prisen.

- Kan ikke sammenliknes

Harald Kristiansen, kommunikasjonssjef i Coop Norge, sier til Dinside at et bearbeidet produkt i svært mange tilfeller ikke vil kunne sammenliknes med en ren råvare når det kommer til pris.

- Bakgrunnen er nettopp bearbeidingen som gjøres, og at denne prosessen i mange tilfeller tilfører ekstra kostnader i form av selve bearbeidingen, produksjonssvinn og emballasje. Det vil være vanskelig å gå inn på enkeltprodukter på dette, og her vil det være store variasjoner i bearbeidingsgrad av et produkt, sier han.

Kristiansen trekker fram salat som et eksempel og peker på både jobben du må gjøre og svinnet du får ved å bearbeide varen hjemme selv:

- Når du kjøper dette som et uvasket produkt, gjerne uten eller med begrenset emballasje, er dette et relativt billig produkt. Innen du har fått renset dette for stilker og stygge blader som kastes, fjernet emballasjen, vasket og delt opp produktet, har du for det første brukt en del tid selv, og for det andre sitter du igjen med et produkt som er vesentlig mindre i vekt enn det du kjøpte. Du har altså betalt for noe du ikke kan bruke, og prisen per kilo du kan spise, er i realiteten en del høyere, sier han, og påpeker at dette er akkurat det samme som skjer når produsenten gjør denne bearbeidingen i en fabrikk.

PRINGLES: Har du kaos i en skuff på grunn av poser av forskjellige slag? Da kan dette tipset komme godt med. Video: Embla Hjort-Larsen Vis mer

I likhet med det noen av produsentene også har uttalt, understreker Kristiansen at emballeringen av ferdigpreparerte produkter ofte er en annen og mer kostbar enn på «originalproduktet». De kan også være dyrere å transportere.

- Transporten av et bearbeidet produkt er innimellom mer kostnadskrevende enn å transportere et ubearbeidet produkt. Alt i alt gjør dette at bearbeidede produkter i de fleste tilfeller er dyrere i innkjøp for oss enn ubearbeidede produkter, og dette gjenspeiles også i prisen til forbruker, sier Kristiansen til Dinside.

Han sier videre at hovedpoenget med å ha et utvalg i butikk som består av både ubearbeidede og bearbeidede produkter fra samme råvare, er å gi våre kunder en valgmulighet.

- Vi ser at våre kunder er prisbevisste, og i mange tilfeller har god oversikt over at prisene varierer, men at de likevel velger seg enklere løsninger når behovet er der, sier Kristiansen.

Vi bryr oss om ditt personvern

dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer