- Velkommen som Saga-kunde! Selv om vi bryr oss om alle kundene våre, skal du vite at du som Saga-kunde betyr noe litt spesielt. De nye Saga-kortene er på vei til deg i posten, men du kan allerede nå benytte deg av de nye fordelene dine, sto det i e-posten fra DNB.
I e-posten ønsket DNB mange kunder som ikke oppfylte kravene, velkommen til den eksklusive kundeklubben. På DNBs nettsider beskrives SAGA som et program som passer for deg som har inntekt på 1 000 000 kroner.
Romerikes Blad omtalte saken først.

Til DinSide kommer Vidar Korsberg Dalsbø, pressekontakt i DNB, med følgende forklaring:
- Her har det skjedd en menneskelig feil som har ført til at en rekke kunder har fått feil melding. Det dreier seg altså ikke om svindel, men i julens ånd får vi ta dette på kontoen til rampenissen. Vi er i gang med å sende ut rett informasjon nå, og alle kundene som har fått feil melding vil få rettelse. Vi kommer også til å opplyse om dette i våre egne kanaler og i sosiale medier.