Feriepenger når jeg slutter?

Publisert
Sist oppdatert

Hei, jeg har et problem.

Jeg skal bytte jobb og begynner i den nye jobben 3 februar 2003.

Dette liker ikke min nåværende arbeidsgiver så han vil ikke utbetale meg mine opptjente feriepenger for 2002 når jeg nå har har siste lønnsutbetaling i Januar.

Han vil ikke betale feriepengene før til sommeren, nærmere bestemt i mai måned.

Har jeg ikke krav på feriepengene når jeg slutter?

Ha en fin dag

Mvh

XXX

Dr. Krone

Hei - Henvis til Ferielovens § 11 . 3 ledd: " §11 (3) (Utbetaling ved opphør av arbeidsforhold)

Opphører arbeidsforholdet, skal alle opptjente feriepenger utbetales siste vanlige lønningsdag før fratreden. Den del av feriepengene som ikke lar seg beregne innen dette tidspunkt, kan utbetales i forbindelse med det avsluttende lønnsoppgjør.

I utbetalingen kan det gjøres fradrag med et beløp som utgjør 1,4 prosent av det feriepengegrunnlag som er opptjent hos vedkommende arbeidsgiver i det forkortede opptjeningsår 1 mai - 31 desember 1988. "

Så bør det hele løse seg.

Dersom arbeidsgiver IKKE gir seg, blir det å gå videre med saken - enten via fagforening eller advokat.

For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn

Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.

Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.

Gå til innlogging med

Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

Vi bryr oss om ditt personvern

dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Les mer