Pristest Svinesund:

Her kan du gjøre et kupp

Det er mye å spare på å legge handleturen over grensa viser vår pristest av mer enn 150 varer. Noen varer selges til kuppris, mens andre ting bør du absolutt kjøpe i Norge.

HANDLEKURVEN: Kjøtt, ost, Capri-Sun og kaffe. Det er mye å spare på å handle godsakene over grensa viser vår pristest.
HANDLEKURVEN: Kjøtt, ost, Capri-Sun og kaffe. Det er mye å spare på å handle godsakene over grensa viser vår pristest. Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Brus, øl, ost, potetgull, kjøtt, knekkebrød og sjokolade. Lisbeth og Roger Bjørnerud fra Strømmen utenfor Lillestrøm har ikke vært på Svinesund på to år, men nå er handlevogna breddfull av godsaker.

– Nå er første runde nesten klar, sier Lisbeth til DinSide.

– Første runde?

– Ja, det er så billig med brus, at vi skal kjøpe litt mer, men nå er handlevogna full, så vi kjøper dette, laster inn i bilen, og tar en tur til for å kjøpe mer.

FØRSTE RUNDE: Lisbeth og Roger Bjørnerud har ikke vært på Svinesund på over to år, så nå fyller de handlekurven full av godsaker.
FØRSTE RUNDE: Lisbeth og Roger Bjørnerud har ikke vært på Svinesund på over to år, så nå fyller de handlekurven full av godsaker. Vis mer

– Egentlig burde vi jo ha kjøpt brusen først, supplerer Roger, – Den skal jo ligge nederst i bilen.

De er kanskje ute av trening, og de er ikke de eneste. De siste to åra har det vært nærmest dødt på Nordby shoppingsenter, forteller Ole Jørgen Lind, butikksjef på MaxiMat på Nordby Shoppingsenter.

– På det verste mistet vi 99 prosent av omsetningen, sier han til DinSide.

I perioder har det vært nede i så få som 30–40 kunder per dag, men nå har det snudd diametralt. Etter at grensene åpnet igjen har omsetningen steget bratt, og i uke 7 i år var omsetningen fem prosent opp fra samme uke i toppåret 2019.

LETTET: Åpne grenser gir fulle butikker og en lykkelig butikksjef Ole Jørgen Lind.
LETTET: Åpne grenser gir fulle butikker og en lykkelig butikksjef Ole Jørgen Lind. Vis mer

På denne februardagen er det yrende liv mellom hyllene i butikken. Det er kanskje ikke så rart. Vi har sjekket priser på mer enn 150 varer på MaxiMat på Nordby Shoppingsenter, og det er mye å spare på å ta turen over grensa, nærmere bestemt 3929 kroner, eller 33 prosent, på vår handlekurv.

Prisøkning over nyttår

Før jul tok DinSide turen over grensa og sjekket prisen på over 200 varer. Da vi tok turen igjen tidligere denne uka var ikke alle varene lenger i butikk, spesielt klassiske sesongvarer som pepperkakedeig, men en sammenlikning av 160 av de samme varene viser at prisen på handlekurven over grensa har økt marginalt de siste par månedene, fra 7896,50 til 8065 norske kroner, en økning på rundt to prosent.

Den samme handlekurven har hatt en litt slakkere prisøkning her hjemme, fra 11 554,5 til 11 769 kroner, en økning på 1,94 prosent.

Eller i kroner og øre: Mens du i desember sparte 3660 kroner på å legge storhandelturen til Sverige, sparer du nå 3705 kroner.

Svenskehandel

Periode Handlekurv MaxiMat (SEK) Handlekurv MaxiMat (NOK) Handlekurv Norge (NOK) Prisforskjell Forskjell i prosent
Februar, 20228215,428064,6311769,843705,2031,48 %
Desember, 20218026,477896,4411554,483659,4131,67 %

Priser innhentet i desember 2021 og februar 2022. Hele tabellen finner du nederst i artikkelen

Følgelig er det altså langt mer å spare på å ta turen over grensa i dag enn for bare få måneder siden.

Merk at kursen på den svenske kronen har falt marginalt, fra 0,9838 i desember til 0,9818 tirsdag 22. februar.

Det finnes også flere butikker nær grensa, både på Nordby og andre steder, men for sammenlikningens skyld har vi valgt samme butikk som sist, MaxiMat. Tar du turen over kan det også være verdt å sjekke om Nordby Supermarked, matbutikken i den andre enden av shoppingsenteret, har noen spesialtilbud eller rabatter på noen av varene du skal ha.

Storhandelsfordeler

Før vi kommer til prisene er det verdt å påpeke at det er stor forskjell på MaxiMat og en vanlig norsk matbutikk. MaxiMat er et storhandelsmarked, mens butikken på hjørnet, eller nedi veien, langt fra har den samme hyllekapasiteten. Det er derfor flere av produktene som kommer noe urettferdig ut på pris, selv om vi regner om til kilo eller stykk.

For eksempel er det mange av produktene på Svinesund som får lavere stykkpris om du kjøper to, noe det jo er nærliggende å tro at du gjør om du først har tatt turen over grensa. Vi har likevel valgt å ta med stykkpris på disse.

For eksempel betaler du 50 svenske kroner for to pakker blå OB comfort pluss, mens én koster 29,90 kroner, eller 29,36 norske. Men selv om du slår til og kjøper to, slik at stykkprisen tilsvarer 24,50 norske kroner, er det fortsatt billigere å handle fra Oda.com, der du ikke betaler mer enn 10,90.

Dette er ikke den eneste varen det lønner seg å kjøpe i Norge.

Disse varene er billigst i Norge

Avdeling Vare Maxi mat (NOK) Priser NOK Forskjell i nok Forskjell i %
Frukt og grøntBananer pr kg14,635,4-9,23-63,09
Vask og badOB ProComfort normal 16pk29,3610,9-18,46-62,87
MiddagSanta Maria 3 pk tacokrydder29,3617,7-11,66-39,71
MiddagSanta Maria tacosaus medium, 230g14,639,9-4,73-32,33
BarnLibero touch 5, per bleie3,722,72-1-26,9
Vask og badLibresse normal ultra 16pk29,3621,9-7,46-25,4
KjøttEntrecote, fersk pr kg440,83330-110,83-25,14
FrokostNugatti 500g39,1729,9-9,27-23,67
OstParmigiano Reggiano, revet 50g23,4719,93-3,54-15,07
Vask og badDobbel dusch sport 250ml22,4818,4-4,08-18,16

Se alle prisene nederst i artikkelen.

Billig alkoholfritt

Mange som tar turen til Svinesund svinger også innom Strømstad for å gå på Systembolaget. Men det er ikke bare alkoholholdig drikke som er billigere over grensa. Også alkoholfri øl er langt rimeligere, og jo mer du kjøper, jo billigere blir det.

For eksempel koster ei flaske alkoholfri Carlsberg 9,9 svenske kroner på Svinesund, tilsvarende 9,72 norske kroner – og 15,90 kroner i Norge. Kjøper du en sixpack i Sverige blir prisen per flaske 6,47 norske kroner, mens prisen i Norge er lik.

Kjøper du et brett, 24 stykker, blir det enda rimeligere å handle i Sverige, da blir prisen 5,14 eller 5,05 norske kroner, altså under en tredjedel av prisen.

Siden ølet du får i svenske butikker har en lavere alkoholprosent enn i norske, har vi ikke tatt med dette, men også her er det mye å spare om du liker øl med litt lavere alkoholprosent.

Likeledes er det også langt rimeligere om du vil kjøpe tobakksvarer. En pakke sigaretter er rundt halva priset over grensa, mens du sparer en tredjedel på å kjøpe snus. Her er det for øvrig også mye å spare her hjemme, der det gjerne er mer enn ti kroner pakka i forskjell om du handler på en lavprisbutikk eller et supermarked.

SJEKKER KVOTA: Johannes Stenhaug, Uno Pålsøn og Henrik Woldene fra Oslo og Bærum.
SJEKKER KVOTA: Johannes Stenhaug, Uno Pålsøn og Henrik Woldene fra Oslo og Bærum. Vis mer

Så er det bare å passe på kvoten, for hvor mye man lovlig kan ta med seg over grensa, er ikke bare-bare, noe guttegjengen fra Oslo og Bærum fikk erfare. De hadde tatt turen over grensa for første gang, og skulle kjøpe både proteinshaker, øl og tobakksvarer. Vi møtte dem ved ølpallene, der de måtte surfe litt for å finne ut nøyaktig hvor mye det var lov å ta med og fortsatt kjøre på grønt.

Knekkebrød-kupp!

Blant de beste kuppene finner vi også knekkebrød, og her er det mye å spare om dette er noe du spiser mye av. For eksempel koster en dobbeltpakke Wasa Husman 12,9 svenske kroner, 12.67 norske, mens du må ut med 25,90 kroner for samme pakke i Norge.

PÅFYLL: Eva Johanne Lind Norén fra Halden har sin første vakt på mer enn to år, og fyller på knekkebrød, en av varene du kan spare mye på å storhandle her.
PÅFYLL: Eva Johanne Lind Norén fra Halden har sin første vakt på mer enn to år, og fyller på knekkebrød, en av varene du kan spare mye på å storhandle her. Vis mer

Enda mer er det å spare om du er glad i Leksand-knekkebrødene. Mens en pakke her hjemme koster 23,90 kroner, kommer du unna med 6,48 svenske, eller 6,27 norske kroner, om du handler i Sverige, et realt kupp!

Her sparer du mest

Avdeling Vare Maxi mat (NOK) Priser NOK Forskjell i nok Forskjell i %
Brød og kjeksLeksands Knäcke, 200g6,4823,917,4272,89
BakingLinfrø, billigst, per kg24,361,236,960,29
DrikkeCapri-Sonne 10-pk29,369666,6469,42
GodisOlw cheez doodles, per kg52,36156,6104,2466,56
DrikkeAlkoholfri Carlsberg 0,33l 6 stk39,17107,268,0363,46
Te og krydderSanta Maria Rock salt kvern, pr hk12,9332,7919,8660,57
MiddagRosenkål fersk 500g12,6731,1318,4659,31
OstFersk mozzarella, 125g7,7618,911,1458,96
FrokostSerrano skinke, billigst, kg156,89374217,1158,05
DrikkeCoca-Cola 4x 1,5 l.29,3669,940,5458

Størrelsen teller

Det er også store forskjeller i pakkene som selges. For eksempel sliter vi med å finne noe annet enn små pakker med Grana Padano-osten i Norge, mens den selges i kilostore stykker på Svinesund. Da er det ikke rart det er store forskjeller på den billigste kiloprisen i Sverige og den i Norge. Likeledes selges gräddost i enorme stykker i Sverige, og de små norske pakkene, hvor nusselige de enn ser ut, er følgelig mye dyrere, med mindre du slår til når prisen ofte dumpes før jul.

Storpakkene med skivet ost, som Port Salut, er også naturlig nok rimeligere å kjøpe i Sverige. For noen vil dette lønne seg, men for den vanlige husholdning er det kanskje grenser for hvor mange skiver av den kraftige osten som går i uka.

Styr unna kverna

Om du er tilhenger av krydderkverner, kan det være på tide å revurdere dette. Et av produktene i testen, Santa Maria rock salt kvern, har en kilopris på rundt 130 svenske kroner, 125 norske, og mer enn 300 kroner per kilo på Oda. Smak på det. 300 kroner kiloet for salt!

Her er anbefalingen vår klar: Invester i en god saltkvern, og kjøp heller salt i løsvekt og fyll opp. Du får kverner fra 59 kroner på Ikea. Det er kanskje ikke mye rock salt å få i norske butikker, men havsalt smaker salt det også, og forskjellen er ikke så stor når du skal kverne det.

Selv eksklusivt flaksalt som for eksempel Maldon, koster ikke mer enn 119 kroner per kilo. Vil du virkelig betale mer enn dette for salt du skal kverne i pastavannet? Til sammenlikning koster både grovt havsalt og vanlig bordsalt under 10 kroner per kilo. Vi bare nevner det.

Klassiske tilbudsvarer

Enkelte varer er klassiske norske kampanjevarer som brukes for å trekke kunder til butikkene, som Jarlsberg. Kjøper du Jarlsberg til fullpris er den langt dyrere i Norge, men for den observante forbruker er det bare å vente til den er på tilbud, og heller handle mer her.

Her må vi heller ikke glemme at det ikke er samme osten som selges. Jarlsbergosten i Sverige produseres i Irland, og vil ha en litt annen smak. Da Dagbladet testet norsk og svensk Jarlsberg-ost et par år tilbake, kom den norske klart bedre ut på smak.

RUNDE TO: Lisbeth og Roger Bjørnerud tar en ekstra tur for å få med litt ekstra brus.
RUNDE TO: Lisbeth og Roger Bjørnerud tar en ekstra tur for å få med litt ekstra brus. Vis mer

Kjøp bleiene hjemme

Bleier tar mye plass, og er heller ikke nødvendig å reise langt for å kjøpe. Bleiene vi sjekket, Libero touch 5, koster 3,79 kroner per stykk på MaxiMat, mens stykkprisen på Oda er 2,72 kroner, omtrent det samme som bleieprisene i butikk. Og da har vi ikke engang begynt å tenke på bleieavtaler.

Dette kan du like godt kjøpe hjemme! Ønsker du våtservietter fra Libero, derimot, kan du spare nesten 12 kroner per mulitpakke med 256 stykker, men her kan du også spare mye på å gå for en av butikkenes egne merkevarer her hjemme.

Er du medlem?

Og mens vi snakker om rabatter. Prisen på frukt og grønt er gjennomgående under hylleprisen i norske butikker. Men her er det også noen kroner å hente om du er medlem av butikkenes fordelsprogrammer som Trumf eller Æ. Vi skal heller ikke se bort ifra Coop som betaler utbytte på alt du handler.

Alle prisene

Avdeling Vare Feb 2022: Maxi mat (NOK) Priser i Norge Prisforskjell Forskjell i % Des 2021: Maxi Mat (NOK) Priser i Norge Prisforskjell Forskjell i %
BakingBalsamico, billigste per l87,28159,6072,3245,3188,35151,6063,2541,72
BakingCreme Fraiche pr ltr54,7883,0028,2233,9954,9071,3316,4323,04
BakingFlytende smør & rapsolje, pr ltr44,1857,5013,3223,1639,2242,152,936,94
BakingFløte 5 dl26,4129,933,5211,7623,5126,342,8310,73
BakingGresskarkjerner, billigst, per pg78,2679,711,451,8278,4271,67-6,75-8,61
BakingHavregryn per kg10,4113,252,8421,469,7715,826,0538,25
BakingHvetemel, pr kg5,879,803,9340,094,904,950,051,02
BakingLettrømme per ltr35,1559,3324,1840,7632,4755,3322,8641,32
BakingLinfrø, billigst, per kg24,3061,2036,9060,2924,3551,1426,7952,39
BakingMargarin stek&bak, 1 kg19,5435,8016,2645,4319,5829,129,5432,77
BakingMatfløte 5 dl21,5029,858,3527,9721,5526,454,9018,54
BakingMeierismør 500 g32,3039,907,6019,0429,4234,905,4815,71
BakingMelis 500 g11,6816,905,2230,879,749,60-0,14-1,43
BakingRapsolje, billigste 1l24,5429,905,3617,9429,4223,90-5,52-18,75
BakingRugmel fint, per kg13,0316,403,3720,5611,7115,904,1926,37
BakingRugmel grovt, per kg13,0312,40-0,63-4,8213,0611,90-1,16-0,10
BakingSesamfrø uten skall, billigst, per kg55,8397,0041,1742,4561,1885,6724,4928,58
BakingSolsikkekjerner, billigst, per kg58,4276,3317,9123,4732,6871,3338,6554,18
BakingSukker 1kg9,7719,9010,1350,918,3115,907,5947,72
BarnLibero touch 5, per bleie3,722,72-1,00-26,903,732,72-1,01-27,05
BarnLibero våtservietter 256 stk68,6377,909,2711,9068,7774,906,138,19
BarnNAN 1 morsmelkserstatning 800g98,08149,0050,9234,1798,28148,9050,6233,99
BarnNestlé barnemat spaghetti bolognese12,6715,903,2320,3412,6914,902,2114,83
BarnNestle havregrøt 270g24,4543,6019,1543,9324,5039,3214,8237,70
Brød og kjeksBallerina 205g21,5023,702,209,2821,5522,901,355,92
Brød og kjeksHatting fine rundstykker per kilo48,9246,90-2,02-4,1449,0269,3820,3629,34
Brød og kjeksLeksands Knäcke, 200g6,4823,9017,4272,896,7919,9013,1165,89
Brød og kjeksPolarbrød hvete, per kilo34,2659,7825,5242,6832,7861,5028,7246,70
Brød og kjeksRitz crackers 200g22,4822,30-0,18-0,8122,5318,80-3,73-16,55
Brød og kjeksTuc paprika 100g11,6816,404,7228,7611,7114,903,1921,43
Brød og kjeksWasa Havreknäcke 2-pk32,3041,509,2022,1732,3734,902,537,26
Brød og kjeksWasa Husman 2-pk12,6725,9013,2351,1012,6919,907,2136,23
Brød og kjeksWasa Sandwich 24pk166,81261,6094,7936,24157,31213,6056,2926,35
DrikkeAlkoholfri Carlsberg 0,33l9,7215,906,1838,879,7416,206,4639,88
DrikkeAlkoholfri Carlsberg 0,33l 6 stk39,17107,2068,0363,4658,4497,2038,7639,88
DrikkeCapri-Sonne 10-pk29,3696,0066,6469,4219,5890,0070,4278,25
DrikkeCoca-Cola 4x 1,5 l.29,3669,9040,5458,0039,2559,9020,6534,47
DrikkeFanta zero19,5417,90-1,64-8,3819,5827,808,2229,58
DrikkeFun Light, pr ltr19,6424,905,2621,1422,5337,3814,8539,73
DrikkeOboy, per kg35,6151,7316,1231,1626,7447,5520,8143,77
DrikkePepsi Max 4x1,5 l.39,1759,9020,7334,6039,2543,203,959,14
DrikkePepsi Max Lime 1,5l19,5430,9011,3636,779,7425,7015,9662,10
DyrDentastix Large pr kilo135,45196,9061,4531,21135,73172,1336,4021,15
DyrFriskies okse, kylling 1kg39,1951,9012,7124,4834,3344,9010,5723,53
DyrLatz doubly delicious kattemat 12pk48,9958,909,9116,8249,0954,905,8110,58
DyrMarkies 500g27,3933,906,5119,2027,4531,904,4513,96
FrokostActivia yoghurt, 4x125 g19,5424,905,3621,5319,5824,905,3221,38
FrokostEgg 20 stk (omregnet)17,5534,3016,7548,8229,4255,4426,0246,94
FrokostGrillstad Gull-salami, pr kg195,87326,00130,1339,92195,78212,6716,897,94
FrokostGrillstad Jubel-salami, pr kg195,87278,8282,9529,75195,78211,1815,407,29
FrokostGrilstad pepperoni pr kg195,87319,00123,1338,60195,78309,00113,2236,64
FrokostGrilstad spekeskinke pr kg195,97276,0080,0329,00196,37300,00103,6334,54
FrokostH-melk 1 l10,4133,4022,9968,8415,6419,403,7619,37
FrokostKellogs cornflakes storpk pr kg56,1667,8011,6417,1756,2750,80-5,47-9,73
FrokostKokt påleggsskinke, billigst, kg-pris97,2087,60-9,60-9,8797,4078,60-18,80-19,30
FrokostLaktosefri lettmelk 1 l14,9926,4011,4143,2117,6124,907,2929,28
FrokostLettmelk 0,5% fett, 1 l9,7517,908,1545,5310,3316,406,0737,01
FrokostLettmelk 1 l10,4116,606,1937,3115,6417,902,2612,61
FrokostNestle Cheerios havre, 375g19,5434,9015,3644,0219,5832,9013,3240,49
FrokostNestle Cheerios multigrain, 375g19,5425,405,8623,0819,5825,405,8222,92
FrokostNugatti 500g39,1729,90-9,27-23,6739,2523,10-16,15-41,15
FrokostQuaker havrefras 375g33,8739,906,0315,1134,3334,900,571,62
FrokostRibberull skivet pr kg156,11360,00203,8956,6497,40204,00106,6052,26
FrokostRisiFrutti/Rislunsj, pr kg60,6672,6712,0116,5360,7866,005,227,91
FrokostRoastbiff, kg-pris195,38257,7862,4024,21195,78290,0094,2232,49
FrokostSafari yoghurt småbeger pr kilo33,9039,906,0015,0333,9737,403,439,17
FrokostSerrano skinke, billigst, kg156,89374,00217,1158,05157,21311,25154,0449,49
Frukt og grøntAgurk/stk9,7219,9010,1851,169,7416,907,1642,37
Frukt og grøntBananer pr kg14,635,40-9,23-63,0914,6619,905,2426,34
Frukt og grøntChampignon pr kg39,1743,604,4310,1539,2538,80-0,45-1,16
Frukt og grøntCherrytomat 250g11,6814,903,2221,5911,7114,903,1921,43
Frukt og grøntGrønne epler pr kg14,6322,207,5734,1014,6624,9010,2441,13
Frukt og grøntGulrøtter kg12,6714,902,2315,007,7714,907,1347,84
Frukt og grøntKål11,6814,903,2221,599,749,930,191,92
Frukt og grøntKålrot kg19,5422,402,8612,789,7410,000,262,60
Frukt og grøntPaprika rød, gul, grønn kg48,8460,0011,1618,5939,2550,0010,7521,49
Frukt og grøntRødkål kg14,6318,103,4719,1817,619,93-7,68-43,61
GodisFreia melkesjokolade 200g19,5429,9010,3634,6619,5819,900,321,62
GodisKvikk lunsj, 6pk29,3639,9010,5426,4319,5855,2035,6264,53
GodisMikropop, 3pk7,7612,905,1439,877,7714,907,1347,84
GodisOlw cheez doodles, per kg52,36156,60104,2466,5654,43148,5194,0863,35
GodisPringles original 200g23,4729,906,4321,5223,5126,903,3912,59
GodisSnickers, 50 g7,7617,9010,1456,677,779,271,5016,16
GodisTwist 300gr39,1759,0019,8333,6029,4239,9110,4926,30
KjøttAndebryst, fryst pr kg136,47134,70-1,77-1,30146,59348,12201,5357,89
KjøttBacon i skiver, uten svor, kg-pris81,59122,0040,4133,1268,77192,14123,3764,21
KjøttBacon tjernet kg58,71119,6060,8950,9158,83139,6080,7757,86
KjøttEntrecote, fersk pr kg440,83330,00-110,83-25,14195,78160,40-35,38-18,07
Kjøttindrefilet av svin, pr kg78,45139,0060,5543,5649,0993,0043,9147,21
KjøttKarbonadedeig, 10% fett, kg-pris78,45182,25103,8056,9688,44162,2573,8145,49
KjøttKjøttboller, billigste, per kg48,9983,6234,6341,4149,0976,6727,5835,97
KjøttKjøttdeig, 10/14 % fett78,45132,2553,8040,6878,61124,7546,1436,99
KjøttKyllingfilet68,63109,2940,6637,2168,77106,3137,5435,31
MiddagDolmio pastasaus classico 500g21,5026,905,4020,0721,5524,202,6510,97
MiddagDr Oetker pizza rustica cheese deluxe 555g37,9166,4028,5042,9139,2577,3038,0549,22
MiddagFløtegratinerte poteter pr kg29,4045,7516,3535,7329,4653,2023,7444,62
MiddagHeinz Ketchup pr kg25,4347,9022,4746,9119,5834,9015,3243,90
MiddagHøyrygg okse fersk pr kg88,26193,00104,7454,2788,44204,00115,5656,65
MiddagKnorr lasagne familepakning29,3633,404,0412,1129,4232,903,4810,59
MiddagKnorr rett i koppen bokser14,6320,906,2730,0114,6622,808,1435,71
MiddagMutti pizza-saus 400g17,5718,601,035,5115,6418,402,7614,99
MiddagOld el Paso stand'n stuff 193g22,4825,803,3212,8622,5323,200,672,89
MiddagPataks Tikka Masala saus 450g29,3638,609,2423,9529,4249,6220,2040,72
MiddagPizza Grandiosa original 575g39,1749,9010,7321,5039,2539,900,651,62
MiddagPommes frites, billigst pr kg20,7724,503,7315,2016,4022,836,4328,16
MiddagRosenkål fersk 500g12,6731,1318,4659,3114,6624,8810,2241,08
MiddagRødkål Nora 450g9,7216,206,4840,007,7711,904,1334,69
MiddagSanta Maria 3 pk tacokrydder29,3617,70-11,66-39,7129,4216,50-12,92-44,00
MiddagSanta Maria nacho chips cheese pr kg63,1599,3636,2136,4441,2194,5253,3156,40
MiddagSanta Maria naan brød 260g14,6319,905,2726,4914,6618,904,240,22
MiddagSanta Maria taco tubs 145g17,5719,902,3311,6917,6135,9018,2950,95
MiddagSanta Maria tacosaus hot14,6317,402,7715,9312,6917,905,2129,10
MiddagSanta Maria tacosaus medium, 230g14,639,90-4,73-32,3312,6913,400,715,29
MiddagSanta Maria Teryiaki saus 3dl29,3648,9019,5439,9729,4248,9019,4839,85
MiddagSanta Maria tortilla original 6pk large17,5723,405,8324,9014,6621,907,2433,07
MiddagSurkål Nora 450g9,7215,906,1838,877,7711,904,1334,69
OstApentina marinert fetaost, 265g27,3937,9010,5127,7327,4531,904,4513,96
OstBlue castello 150 g22,4828,405,9220,8314,6621,406,7431,50
OstBrie kg97,98180,0082,0245,5688,44132,7844,3433,39
OstFersk mozzarella, 125g7,7618,9011,1458,965,8018,9013,1069,29
OstGouda, billigste type, kg-pris58,81108,0049,1945,5558,9378,0019,0724,45
OstGrana Padano, bit, pr kg186,44234,5048,0620,49176,99234,5057,5124,53
OstGräddost pr kg88,26131,3243,0632,7998,13102,374,244,14
OstGudbrandsdalsost 500gr39,1750,9011,7323,0439,2549,8010,5521,18
OstHalloumi, pr kg171,32225,0053,6823,86171,67221,7850,1122,59
OstJarlsberg skivet, pr kg98,01134,1436,1326,93150,20179,6029,4016,37
OstJarlsberg stor bit, kg-pris76,48134,1457,6642,9868,77127,1458,3745,91
OstKavli baconost boks, pr kg133,58169,5035,9221,19133,86164,5030,6418,63
OstKavli baconost tube, pr kg142,45165,1422,6913,74142,74153,7110,977,14
OstMini Babybel, 6x20g19,5436,9017,3647,0519,5829,9010,3234,52
OstParmigiano Reggiano, revet 50g23,4719,93-3,54-15,0722,5319,94-2,59-11,49
OstPhiladelphia original 200 g23,4730,9010,2032,9923,5129,4010,2034,68
OstPort Salut, skivet pr kg84,9686,671,711,9885,13221,85136,7261,63
Te og krydderChili explosion kvern, 70g44,0845,901,823,9644,1744,400,230,51
Te og krydderDolce gusto cappuccino 8+853,9055,902,003,5854,0154,400,390,72
Te og krydderLipton Yellow label, 25-pk17,5728,9011,3339,1917,6130,4012,7942,07
Te og krydderSanta Maria Oregano 9 g21,5040,0018,5046,2537,2938,901,614,15
Te og krydderSanta Maria Rock salt kvern, pr hk12,9332,7919,8660,57129,52317,14187,6259,16
Te og krydderTwinings Earl Grey te, 25-pk37,2141,904,6911,1934,3339,905,5713,95
Te og krydderTwinings Lady Grey te, 25-pk32,3047,9010,2021,2832,3745,5010,2022,41
TobakkEpok no7 freeze49,0969,9020,8129,7744,2669,4025,1436,22
TobakkG3 extra strong52,0474,9022,8630,5346,2273,4027,1837,03
TobakkGeneral classic no 1 (løs)60,8784,5023,6327,9651,1582,4031,2537,93
TobakkKent surround 20pk69,71144,4074,6951,7369,84135,0065,1648,27
TobakkMarlboro red 20pk68,73139,9071,1750,8767,87139,9072,0351,49
TobakkN&J no2 crushed ice52,0473,4021,3629,1146,2473,4027,1637,00
TobakkPetterøe's blanding 3215,01293,0077,9926,62210,34279,0068,6624,61
TobakkPrince red 100's 20pk68,73152,0083,2754,7968,86142,0073,1451,51
TobakkSkruf no2 fresh45,1473,0027,8638,1645,2472,0026,7637,17
Vask og badColgate diverse, 125 ml19,5427,908,3629,9719,5825,906,3224,41
Vask og badColgate karies kontrol, 75ml19,5417,40-2,14-10,9419,5817,40-2,18-11,12
Vask og badDobbel dusch sport 250ml22,4818,40-4,08-18,1622,5313,20-9,33-41,41
Vask og badHead and shoulders balsam eple 220ml35,2539,904,6511,6635,3224,90-10,42-29,50
Vask og badHead and shoulders shampo/liter97,20114,6417,4415,2197,4099,902,502,51
Vask og badLambi doruller 24pk classic78,45119,0040,5534,0878,61131,8053,1940,36
Vask og badLibresse normal ultra 16pk29,3621,90-7,46-25,4029,4221,90-7,52-34,32
Vask og badOB ProComfort normal 16pk29,3610,90-18,46-62,8729,428,30-21,12-71,78
Vask og badOmo vaskemiddel hvit, 4,9kg, per kilo29,8542,0012,1528,94146,59205,8059,2128,77
Vask og badSensodyne repair and protect 75ml26,4134,908,4924,3339,2534,90-4,35-11,09
Vask og badYes platinum vasketablett, per tablett1,092,020,9346,051,391,610,2213,84

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer