Reagerer: - Har dere bomma her?

Dette «tilbudet» var av det merkelige slaget.

TILBUD: Coop Extra har satt ned prisen ti øre. Foto: Magnus Gjestrum Larsen
TILBUD: Coop Extra har satt ned prisen ti øre. Foto: Magnus Gjestrum Larsen Vis mer
Publisert

Is er synonymt med sommer for veldig mange og nå som sommerferien nærmer seg for mange, er det slett ikke ueffent med en is i varmen.

Tar man turen til en Coop Extra-butikk eller sjekker butikkens kundeavis, finner man ut at kroneis fra Diplom-Is er på tilbud. Da kan det være fort gjort å raske med seg tilbudsvaren i farta, men sjekker man førprisen ser man at det er veldig lite å spare.

FRISTENDE: Det er aldri feil med en is i sommersesongen. Foto: Magnus Gjestrum Larsen
FRISTENDE: Det er aldri feil med en is i sommersesongen. Foto: Magnus Gjestrum Larsen Vis mer

Faktisk viser rask hoderegning at man sparer én krone om man kjøper ti pakker med is, som betyr at prisen er satt ned med ti øre - fra 39,90 kroner til 39,80 kroner.

Selv om man sparer en liten slant i dette tilfellet, er det alltid lurt å sjekke førprisen på tilbudsvarene.

PS. Det er bare om du betaler med kort, for summen rundes opp til 40 kroner hvis du betaler kontant og da er besparelsen null.

Tilbudet skaper også reaksjoner i Coop Extras kommentarfelt på Facebook:

Is-tilbudet får også spalteplass i Coop Extras kundeavis. Foto: Skjermdump
Is-tilbudet får også spalteplass i Coop Extras kundeavis. Foto: Skjermdump Vis mer

«Skikkelig knalltilbud på Diplom-Is med hele 10 øre i rabatt. Har dere bomma her eller mener dere seriøst at det er forsvarlig markedsføring?» skriver en person.

Til DinSide kommer Harald Kristiansen, kommunikasjonssjef i Coop Norge, med følgende forklaring:

- Extra er den kjeden som har flest tilbud og kampanjer, og som er langt bedre enn dette «tilbudet». Det er riktig at prisen er kuttet for at Extra skal være den billigste kjeden, men det er en teknisk feil ved den elektroniske hyllemarkøren når dette mindre kuttet vises som tilbud.

Bilde av norgesferiekartet

Norgesferie

Se lesernes favorittreisemål

Legg til dine steder Se kart

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer