Denne uken sprenger Norsk Tipping alle norske rekorder, når de frister med å dele ut inntil 72 millioner kroner til spillere som klarer å gjette hvilke seks gulltall som blir trukket ut i Viking-Lotto.
- Det er ny rekord på pengespill i Norge!, sier pressetalsperson Magne Vikøren i Norsk Tipping.
GULLREKKA: Er dette tallene du bør satse på?
Tror den går i dag
Hovedårsaken til at beløpet er blitt skyhøyt, skyldes lykketallspotten, som sakte men sikkert har bygget seg opp hver måned. For at denne potten skal bli utdelt, må dette såkalte lykketallet, som blir valgt på forhånd, bli trukket ut som et av de seks hovedtallene.
Ifølge Norsk Tipping skjer dette i gjennomsnitt hver tiende uke.
- Men nå er vi tolv uker på overtid ifølge statistikken, noe som skyldes tilfeldigheter. Ingen har hatt seks rette med lykketall siden før jul i fjor, og derfor har potten vokst jevnt og trutt, sier Vikøren.
Selv om det er umulig og forutsi når lykketallet blir trukket ut, taler stemningen i Norsk Tipping for at den magiske lottokulen blir trukket ut i dag.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger