Nordmenns reisevaner og -drømmer er i ferd med å endre seg igjen. Etter to år med norgesferie er det stadig flere som vil legge ferien til utlandet i sommer.
Oslo, Bergen, Tromsø og Trondheim tok de fire øverste plassene på nordmenns reisesøk for sommeren på Google i fjor vår. Nå er lista klart endret.
Mest populært
Borgen Castillo de Santa Bárbara og den gamle bydelen El Barrio er to av grunnene til at Alicante i Spania har overtatt Oslos førsteplass denne sommeren.
Mens Tower Bridge og Tower of London sammen med shoppingmuligheter og mange andre attraksjoner har brakt den britiske hovedstaden London opp på andreplass.
Men det er ikke bare Europa som frister. Mange er klar for langtur til Thailand og til Bangkok, viser lista, som har byen med nær seks millioner mennesker på bronseplass.
Spanske Malaga havnet på fjerdeplass på søketoppen der Oslo er skjøvet ned til en niendeplass, med Longyearbyen på Svalbard på plassen foran.
Vi endrer reisevaner
Undersøkelsen dreier seg om reiser mellom 1. juni og 31. august i år sammenlignet med søk etter reiser i samme periode i fjor
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger