Skal du på flyreise med hund og må sende den i bur i lasterommet? Da må du forberede deg på et prissjokk.
Mens SAS ikke tar med hunder i perioden, har Norwegian skrudd opp prisen fra 1. februar.
Flyselskapet begrunner prisøkningen med at det er få andre som tilbyr denne tjenesten. Og at utgiftene derfor stiger.
Flyr er som kjent borte og siden SAS tar ikke med hunder og katter i lasterommet i vinterhalvåret er Norwegian dermed eneste alternativet for mange.
Rett til værs
Prisen for å sende en hund eller katt i lasterommet koster mellom 1500 og 1800 kroner hvis du bestiller på nett. Du må ut med 1700-2000 kroner dersom du bestiller reisen på flyplassen.
Prisen er per dyr, hver vei.
Mange vil dermed oppleve at prisen for dyret er langt høyere en for eieren.
Før første februar var prisen «bare» 850-1500 kroner innenlands og fra 990 til 1800 kroner internasjonalt.
- Hva er årsaken til den store prisøkningen?
- Det er svært viktig for oss å ta hånd om dyr som skal reise med fly på best mulig måte. Det er stor og økende etterspørsel etter transport av dyr i lasterommet, en tjeneste mange flyselskap ikke tilbyr.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger