Onsdag kunne Bane NOR oppsummere togåret 2019, og etter alt å dømme står det ikke så verst til med punktligheten ifølge etaten selv.
BaneNOR forteller i en pressemelding at over 90 prosent av togene var i rute frem til 2018, som var det første året på lenge at de ikke nådde sitt mål for punktlighet.
Da endte det på 88,6 prosent, mens tallet for i år ligger an til 89,1 prosent.
Ligger bedre an enn mange tror
– Norsk jernbane ligger mye bedre an enn mange tror. Vi er ganske likt Sverige, Tyskland og andre land som er kjent for å ha god jernbane. For kundene våre og for Bane NOR er allikevel ikke dette godt nok, sier Bjørn Kristiansen, konserndirektør i Bane NOR for Kunde og trafikk i en pressemelding.
Han sier videre at de jobber for at norsk jernbane skal være best i Europa.
- Det tar nok noen år, men dersom vi gjennomfører ambisjonene i Nasjonal transportplan for både utbygging og vedlikehold av jernbanen vår så vil vi klare det, sier Kristiansen.
Flere avganger
Bane NOR viser også til stor passasjervekst siden 2010, og flere avganger.
For å fortsette å lese denne artikkelen må du logge inn
Denne artikkelen er over 100 dager gammel. Hvis du vil lese den må du logge inn.
Det koster ingen ting, men hjelper oss med å gi deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger