- Det var tilfeldig at vi fant ut at de hadde satt opp et nytt fly. Da beskjeden kom, hadde folk forlatt terminalen. De var sikkert ute i sola og ventet på SMS fra Widerøe. Men den kom aldri, sier Marena Leivseth.
- Det var ikke mange passasjerer i flyet til Bodø. Jeg lurer på hvor mange som egentlig skulle blitt med, legger Roger til.
Den opprinnelige flyavgangen var klokka 07.30 fra Sola til Bodø. At det er forsinkelser og flykaos har ekteparet forståelse for, men de mener at Widerøe klarte å skape ytterligere kaos.
- Det verste var mangelen på informasjon. Vi visste at avgangen var forsinket med tre timer - det så vi på Avinors nettsider dagen før. Men vi fikk ingen informasjon fra Widerøe, sier Marena.
Les svaret fra Widerøe lenger ned i saken.
- Latterlig lav sum
Som plaster på såret fikk de en verdikupong av Widerøe, som de etterspurte selv. Den var på 80 kroner.
- En latterlig lav sum på en norsk flyplass, sier Roger.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger