Med denne kampanjen som varer fra 27. november til 18. desember følger Sterling opp Ryanairs gratispolitikk. Kjøperne må ut med 120 kroner i skatter og avgifter når de reiser ut fra Oslo Lufthavn Gardermoen.
Kursendring?
Sterlings sjef Torben Anker Sørensen uttalte i et intervju med DinSide i september i år at gratiskampanjer ikke var aktuelt:
- Kompetente kjøpere tror ikke på slike konsepter, at noe er gratis. Blir prisene for lave, blir kjøperne mistenksomme. Vi vil heller være luftens IKEA - gode priser og produkter med skandinavisk design, sa Sørensen.
Dette til tross: Sterlings Internett-kunder kan i tre uker kjøre gratis. Det er p.t. ukjent hvor mange gratisbilletter som vil være tilgjengelige.
Sterling hadde i 2003 en million passasjerer og har siden 1995 vært eid av de to Fred.Olsen-selskapene Ganger Rolf ASA og Bonheur ASA.
Gratisbilletter er en ny trend