Antallet utenlandsruter fortsetter å øke, ikke minst nå som Moss Lufthavn Rygge har åpnet.
Les mer om Rygge her
Vi har oppdatert den store guiden vår over direkterutene fra Norge.
Foreløpig har nemlig flyselskapene bestemt seg for å åpne til sammen 49 nye ruter i løpet av 2008 (noen nye ruter er allerede i gang). Det betyr at det finnes nesten 170 direkteruter fra Norge til utlandet.
Få full oversikt over alle direkterutene fra Norge nederst i saken
Norwegian og SAS med flest nye
Det er Norwegian og SAS som er ivrigst på å åpne nye ruter. SAS lanserer 17 nye direkteruter, blant annet fra Tromsø og Stavanger til Stockholm, og Oslo til Madeira.
Norwegian har bestemt seg for å åpne 23 nye ruter, hvorav 15 går fra nyåpnede Rygge flyplass. Noen eksempler på ruter er fra Rygge til Aten, Barcelona og Londone, eller fra Stavanger og trondheim til Split.
Et helt nytt flyselskap har kommet inn på det norske markedet. Adria Airways er et slovensk flyselskap som åpner rute mellom Oslo og Ljubljana.
En konkurs
I januar i år gikk Coast Air konkurs. Men Widerøe har overtatt selskapets rute mellom Haugesund og København.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger