De mest ekstreme turistene er gjerne de som reiser med flashy utstyr som kan ta dem til de store adrenalinhøydene. Nå åpner et hotell beregnet på disse turistene. eXtreme Hotels kaller grunnleggeren konseptet som er tenkt å bli en kjede etterhvert. Det første hotellet lanseres formelt 12. mars på Den dominikanske republikk.
Vind og bølger
Hotellets beliggenhet i Cabarete, er perfekt for den som jakter på vind og bølgekraft. Stranden er kjent for sine bølger og vind med flotte forhold for kiteboarding og surfing. Dessuten er det muligheter for dykking, wakeboard, golf, motorcross og ridning i området.
Det nye hotellkonseptets første eiendom får 20 rom. Hotellet skal ha egne instruktører på plass, og godt med plass til å stue utstyr. Hvert rom har egne skap for å låse inn kostbart kite- og surfeutstyr, og hotellet har egne badekar for å skylle utstyr i, samt luftkompressorer for kitene. I tillegg blir det fasiliteter for skateboarding på land, og fri internettilgang i strandbaren.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker dataene til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger