Vi har ikke sett så billige reiser på denne tiden av året før. Aller billigst er det fra Sverige; med avreise derfra kan du få en uke på Mallorca for 896 norske kroner. Men også fra Norge er det atskillig billigere nå enn på lange tider. Bare siden forrige uke har prisene falt betraktelig. Og på tross av krigen - de fleste reiser lar seg selge bare de blir billige nok.
Vi gjør oppmerksom på at alle priser i denne artikkelen og de tilhørende tabellene er innhentet 27. mars. Vær oppmerksom på at solkuppene er restplasser, og at priser og tilgjengelighet endres stadig . Vi tar derfor forbehold om endringer i priser og tilgjengelighet. For oppdaterte restplasser på charterreiser, gå til vårt restplassøk. Du kan også få SMS-varsling til din mobiltelefon. Mer om dette kan du lese her.
Skroll ned for å lese resten av artikkelen.
Svenskekupp
Svenskene er desidert billigst på restplasstoppen denne uken. Med avreise fra den svenske hovedstaden får du fly tur-retur Oslo-Istanbul for 695 norske kroner. Dersom du ikke fristes nevneverdig av Tyrkia for tiden, høres det kanskje bedre ut med fly tur-retur Göteborg-Kypros for 782 norske kroner eller Stockholm-Roma for 869 kroner.
Billigste pakke med bosted inkludert på den svenske restplasslisten, er en uke på Mallorca for 869 norske kroner.
Billigst fra Norge
Det er mulig å finne svært gode priser også fra Norge. Billigst er det selvsagt dersom du står klar til å kaste deg av gårde på svært kort varsel; som neste dag. Da vi sjekket restplassprisene torsdag, kunne vi få en flyreise Oslo-Hurghada for 898 kroner, og en uke i Hurghada med bosted inkludert for 998 kroner, med avreise fredag.
Ønsker du deg noen flere dagers varsel før du reiser, er det likevel gode priser å finne. Fly til flere av Kanariøyene for 998 kroner, eller få en ukes opphold på Tenerife med bosted inkludert for 1.098 kroner.
- Klikk her for solkupp med avreise Oslo
- Klikk her for kupp fra Sandefjord, Stavanger, Bergen, Trondheim, Bodø og Tromsø
Ut å reise?
Vi har hjelpemidlene som gjør reiseplanleggingen lettere: