Flere internasjonale flyselskaper får nå merke virkningene av Bushs krigsvarsel mot Irak. Dette kommer på toppen av høye drivstoffpriser og generell økonomisk tilbakegang. IATA regner med fall i passasjertall på mellom 15 og 20 prosent avhengig av region.

Her er noen av kuttene som enten er i gang, eller er varslet nå:
Skroll ned for resten av saken.
Det melder BA i en pressemelding tirsdag 18.3.
Mer leser du her.
CNN torsdag 13.3.
Fra USA Today tirsdag 18.3.
Det melder Denver Post tirsdag 18.3.

BBC News tirsdag 18.3.
SAS har foreløpig ikke varslet kutt i ruter, men har også bare en rute som passerer det berørte området, nemlig til Bangkok. Flyselskaper og turistnæring verden over håper nå bare på at det som synes som en uunngåelig krig, blir så kort som mulig. Da er sjansen for store skadeeffekter på arbeidsplasser og økonomi minst.
Relaterte saker
Se hvor du kan fly direkte:
Direkte til og fra Norge.
Se reiseadvarsler:
Hit bør du ikke reise.
Verktøy for reiselyst
Skiguiden gir deg lesernes egne karakterer, vurderinger og opplevelser fra norske skisteder. Du kan også avlegge egne stemmer og skrive artikler. Restplasslisten er stedet for deg som er ute etter billige reiser. Her finner du charterselskapenes restplasser på ett sted. Reiseguiden gir deg tips og råd til ting å se, godt å spise og steder å besøke eller ikke besøke. Rådene kommer fra de som kjenner stedene best, nemlig turistene selv. Valutakalkulatoren gjør de vanskelige regnestykkene for deg.