Det sultanstyrte oljelandet Oman satser nå på turisme. Svenske STS Solresor i Sverige var først ute, men nå har den norske grenen av charterselskapet, Solia, også fått Oman på destinasjonskartet. De første turene starter i oktober og sesongen varer frem til mai, og de reisende flyr fra Oslo, via Stockholm til Oman.
Oman
Oman har har mye å tilby: strender som strekker seg over mange kilometer, sammensatt kultur og befolkning og shopping av sølv, krydder, stoffer og røkelse. Turen går til Salalah hvis natur skiller seg fra hva som ellers finnes på den arabiske halvøya; her er det frodig og grønt.
De som er glade i en tår, bør ha i mente at alkoholservering ikke er tillatt andre steder enn på hotellene.
Fakta
Hovedstad: MuscatInnbyggertall: 2,9 millioner innbyggere, hvorav en halv million er bosatt i hovedstaden Muscat.Språk: ArabiskGjennomsnittstemperatur: Mellom 18 og 27 grader i januar, cirka 30 - 32 i juni og juli.Valuta: Omanske rialer, NOK 100 = 6.03732Reisepris: Med Solia vil en ukes tur koste cirka 6.000 kroner. Det er mulig å kjøpe flybilletter gjennom regulære flyselskaper som KLM, Lufthansa, Air France og British Airways, og du må regne med en billettpris fra cirka 8.000 kroner.Arrangør: SoliaNett: Oman Tourism, Holiday in Oman
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger