Risikerer kjempebot

Myndighetene setter ned foten.

SVI: Det strammes inn på portugisiske strender. Foto: Shutterstock
SVI: Det strammes inn på portugisiske strender. Foto: Shutterstock Vis mer
Publisert
Sist oppdatert

Det er ikke lenger fritt fram for hvordan man oppfører seg på Sydentur. Flere steder vanker det bøter for fyll, røyking på strender og andre aktiviteter turister foretar seg.

Nå er det høy musikk det slås ned på.

Avisa The Portugal News melder nå at landets sjøfartsmyndigheter har lagt ned forbud mot spilling av høy musikk fra høytalere på landets strender, da dette kan plage andre folk.

Disse tipsene bør du følge om du vil unngå å ta med deg veggedyr hjem fra ferien. Video: Embla Hjort-Larsen / Norsk Hussopp Forsikring. Vis mer

Om man blir plaget av dette, bes man si fra til ansvarlige myndigheter, for eksempel politiet skriver avisa.

Vedkommende som spiller musikken kan da risikere bøter fra 200 og helt opptil 4000 euro.

Og det er ikke bare der man kan få smekk på fingrene for spilling av høy musikk.

Flysmart24, som først omtalte saken i Norge, skriver at man i Barcelona i nabolandet Spania kan få 600 euro i bot for det samme.

Ifølge avisa ble dette innført av byens ordfører forrige helg.

Mer om

Vi bryr oss om ditt personvern

Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

Les mer